Rafał Rusiecki
Rozgrywki w eWinner 2 Lidze w 2021 roku dobiegają końca. Wznowienie gier po zimowej przerwie Filip Boratyn Photography
eWinner 2 Liga. Dwa kolejne mecze na plus zaliczyli piłkarze Raduni Stężyca i Olimpii Elbląg. Beniaminek 2 Ligi zaliczył cenne zwycięstwo na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Show w Elblągu należał z kolei do Białorusina Jana Sienkiewicza. Tym samym miłym akcentem zakończyli grę w roku 2021.

Radunia Stężyca zaliczyła trzecie zwycięstwo wyjazdowe. Można się tego było spodziewać, ponieważ w sobotę, 4 grudnia 2021 roku była faworytem spotkania w Grodzisku Mazowieckim ze znajdującą się w strefie spadkowej Pogonią. Losy meczu rozstrzygnęły się jednak w końcowych minutach. Najpierw nadzieję na punkt dał gospodarzom Michał Wrzesiński, który pokonał Kacpra Czajkowskiego w 87 minucie. Na szczęście, chwilę później pod drugą bramką zimną krew zachował Dawid Retelewski.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Radunia Stężyca 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Dmytro Baszłaj (30), 1:1 Michał Wrzesiński (87), 1:2 Dawid Retlewski (90)

Radunia: Czajkowski - Murawski, Szur, Kosznik - Fadecki, Baszłaj (83 Miller), Witek, Stępień, Łuczak (46 Szuprytowski), Wojowski - Retlewski.

Aż pięć bramek oglądali w Elblągu w sobotę kibice, którzy przyszli dopingować Olimpię. Trzy z nich zdobył Białorusin Jan Sienkiewicz. Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie spotkania z Wigrami Suwałki, a zakończył w 64 minucie. To było pierwsze w tym sezonie tak wysokie zwycięstwo Olimpii i aż szkoda, że rozgrywki w 2021 roku dobiegły już końca.

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jan Sienkiewicz (28), 2:0 Jan Sienkiewicz (42), 3:0 Jan Sienkiewicz (64), 3:1 Kamil Adamek (74), 4:1 Szymon Stanisławski (90+2)

Olimpia: Dudek - Guilherme (81 Danowski), Piekarski, Czarny, Wenger (88 Milanowski), Kałahur - Sienkiewicz, Krasa (81 Sarnowski), Krawczun - Bawolik, Kurbiel (59 Stanisławski)