Debiut Grzegorza Krychowiaka w przegranym meczu WBA. Jak wypadł Polak?

Joanna Zalewska
Grzegorz Krychowiak został wypożyczony z PSG do WBA
Grzegorz Krychowiak został wypożyczony z PSG do WBA East News
Dziesięć dni. Tyle potrzebował Grzegorz Krychowiak, by zadebiutować w West Bromwich Albion. Brighton & Hove Albion wygrało u siebie z drużyną Polaka 3:1 (1:0) w 4. kolejce Premier League, a on sam rozegrał pełne 90 minut.

Krychowiak od pierwszych minut starał się być aktywny w ofensywie, zachowując przy tym czujność "z tyłu". W 13. minucie sfaulował jednak nieodpowiedzialnie rywala, doprowadzając do rzutu wolnego 40 metrów przed bramką gości. Po ciekawym rozegraniu stałego fragmentu piłka wylądowała w siatce, ale arbiter słusznie odgwizdał spalonego.

Zawodnik raz po raz próbował dalekich podań, które okazywały się mniej lub bardziej udane. Widać było, że Krychowiak odczuwa wielki głód piłki i chce udowodnić trenerowi Tony'emu Pulisowi, że zasługuje na pierwszą jedenastkę. Po kwadransie gry sprytnie wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny, a po jego rozegraniu popisał się kiwką i dobrym zdynamizowaniem akcji. Angielscy komentatorzy nie mogli nachwalić się występu Polaka w pierwszej połowie. Zwracali uwagę na jego doskonałe panowanie nad piłką i świetne wyczuwanie intencji kolegów z zespołu, prezentowane pomimo krótkiego pobytu z drużyną.

Tuż przed przerwą WBA straciło gola. Grzegorz Krychowiak zachował się biernie przy blokowaniu dośrodkowania Solly'ego Marcha, a w polu karnym Pascal Gross wymanewrował resztę obrońców, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Niedługo po zmianie stron defensywa klubu reprezentanta dwukrotnie zachowała się tragicznie i wynik szybko zmienił się na 3:0.

W 67. minucie poirytowany były zawodnik PSG zdecydował się na strzał z dystansu, który jednak znacznie minął bramkę strzeżoną przez Mathew Ryana. Końcowy kwadrans to ponownie większa aktywność Polaka w ofensywie. Mnożyły się jego wrzutki i precyzyjne podania po ziemi (90% dokładności podań). W akcji, która dała gościom jedyną bramkę, ładnie rozprowadził futbolówkę na lewe skrzydło. W 80. minucie został ostro sfaulowany, co dało WBA okazję do zdobycia bramki z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry zapisał na swoim koncie drugi strzał.

Pod koniec meczu komentatorzy drugi raz poświęcili sporo uwagi polskiemu pomocnikowi. Stwierdzili, że jest to klasowy piłkarz, który podczas gry w Sevilli prezentował się fenomenalnie, a na jego nieudany pobyt we Francji złożyło po prostu się wiele zewnętrznych czynników. Nie mają wątpliwości, że Krychowiak swoją postawą da wiele dobrego ekipie Pulisa.