Debiut Macieja Wilusza w rosyjskiej ekstraklasie

Marcin Trzyna
Pawel Relikowski / Polska Press
FK Rostów zremisował na wyjeździe z Uralem 1:1 w meczu 1. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Pełne 90 minut w zespole gości rozegrał Maciej Wilusz, który w poprzednich sezonach reprezentował barwy m.in. Lecha Poznań.

Na inaugurację rosyjskiej Priemjer-Ligi Ural zmierzył się na własnym obiekcie z Rostowem. Gospodarze objęli prowadzenie w 41. minucie, gdy Nikołaj Dimitrow zdobył bramkę z rzutu karnego. FK Rostów wyrównał w 60. minucie spotkania, a na listę strzelców wpisał się Alexandru Gotcan. Maciej Wilusz rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych. Dla 28-letniego obrońcy, który występował ostatnio w Lechu Poznań, był to debiut w rosyjskiej lidze.

Ural - FK Rostów 1:1

41' Nikołaj Dimitrow (rzut karny) - 60' Alexandru Gotcan