Demonstracja ŁKS pod urzędem miasta nielegalna. Władze klubu u prezydent Łodzi

Dariusz Kuczmera
Nie milkną echa piątkowej decyzji władz ŁKS, które poinformowały, iż są zmuszone złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. W poniedziałek władze sportowej spółki ŁKS mają przekazać prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej decyzję o ogłoszeniu upadłości.

Rzecznik ŁKS Jarosław Paradowski powiedział: - Nie idziemy do pani prezydent po jałmużnę, nie idziemy po pieniądze, bo zdajemy sobie sprawę, że to nie jest takie proste. Musimy jednak poinformować panią prezydent o podjętych decyzjach. Liczymy, że uda nam się wspólnie znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji i do upadłości klubu nie dojdzie.

W tym samym czasie przed Urzędem Miasta Łodzi zamierzają demonstrować kibice ŁKS. Fani domagają się od władz Łodzi pomocy dla klubu. Jednak manifestacja kibiców nie będzie legalna!

Podkom. Adam Kolasa powiedział: - Policja nie została powiadomiona drogą oficjalną o planach zgromadzenia mającego się odbyć 23 stycznia 2012 roku. Pomimo to dysponujemy na ten temat wiedzą i jesteśmy przygotowani do ewentualnych działań. Liczymy, że zachowanie uczestników "manifestacji" nie będzie wymagało interwencji policji. Jednak w razie potrzeby będziemy podejmować stosowne działania, aby nie doszło do zakłócenia porządku w mieście ani paraliżu komunikacyjnego.

Trudno liczyć, że odniesie skutek presja ze strony kibiców. Zresztą zdania na temat sytuacji klubu są podzielone. Prawdziwi kibice, którym krwawią serca mają nadzieję, że 104-letni klub nie zniknie, że nie trzeba będzie wycofywać drużyny z ekstraklasy. ŁKS był już kilka razy w podobnie głębokim kryzysie, ale zawsze stawał na nogi...

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia na Twojej skrzynce

Pokaż jak kibicujesz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gol24.pl Gol 24