Derbowa konfrontacja w Gorzkowie. Jawornik podejmuje Nidzicę

(KAR)
Przemysław Nowak ustrzelił hat tricka dla Nidzicy Dobiesławice w spotkaniu z rezerwami Alitu Ożarów, wygraną przez Nidzicę 5:1 Kamil Markiewicz
W weekendowej kolejce pierwszej grupy klasy A wysokie zwycięstwo odniosła Nidzica Dobiesławice, która rozgromiła u siebie Alit II Ożarów 5:1. Do przerwy zespół z Dobiesławic prowadził 2:0. Trzy gole dla zwycięskiej drużyny strzelił Przemysław Nowak, a po jednej Grzegorz Tomczyk i Szymon Jesionka.

Jawornik Gorzków został ukarany walkowerem za mecz ze Świtem Ćmielów. Drużyna z Gorzkowa zrezygnowała z wyjazdu na spotkanie z liderem rozgrywek, o czym wcześniej poinformowała Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej.

W środę, Jawornik rozegrał na własnym boisku zaległy mecz 26. kolejki, który w pierwszym terminie nie odbył się ze względu na zły stan boiska. Ekipa z Gorzkowa zremisowała z UKS Baćkowice 2:2. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W niedzielę, o godzinie 15, w Gorzkowie rozegrane zostaną A-klasowe derby powiatu kazimierskiego. Jawornik podejmował będzie w nich Nidzicę.

Materiał oryginalny: Derbowa konfrontacja w Gorzkowie. Jawornik podejmuje Nidzicę - Echo Dnia Świętokrzyskie