Derby Berlina na remis. Krzysztof Piątek wszedł na chwilę w meczu Union - Hertha

Jacek Czaplewski
Liga niemiecka. Derby Berlina tym razem bez rozstrzygnięcia. Union na własnym stadionie zremisował z Herthą 1:1. Obie bramki padły przed przerwą. Mecz odbył się z marginalnym udziałem Krzysztofa Piątka, który wszedł dopiero w drugiej z trzech doliczonych minut.

Union spogląda na Herthę z siódmego miejsca, podczas gdy drużyna Piątka zajmuje dopiero czternaste miejsce (trzynaście punktów różnicy). Jej zapas nad strefą spadkową to ledwie dwa punkty.

W derbach dosłownie przez chwilę biegał Piątek. Polak długo rozgrzewał się podczas drugiej połowy, ale węgierski trener Pal Dardai najpierw sięgnął po dwóch innych zawodników. A kiedy okazało się, że Piątek jest gotowy do wejścia i czeka na gwizdek sędziego, to jak na złość gra toczyła się płynnie i nie było kiedy jej przerwać. Dopiero wybicie na aut w 92 minucie pozwoliło na dokonanie roszady.

Występ "Pjony" trwał niecałe dwie minuty. W tym krótkim czasie napastnik zdążył jedynie sfaulować jednego z przeciwników. To najkrótszy występ Piątka w Bundeslidze (spośród 42).

W tym sezonie Piątek zagrał w każdym ligowym meczu. Zdobył sześć bramek i zapisał dwie asysty.

Union Berlin - Hertha Berlin 1:1 (1:1)
Bramki: Andrich 10' - Lukebakio 35' (k.)
Żółte kartki: Ryerson, Promel - Guendouzi, Tousart, Torunarigha, Ascacibar

Union Berlin: Luthe - Friedrich, Knoche, Schlotterbeck - Trimmel, Prömel (73' Ingvartsen), Andrich, Gentner, Ryerson - Kruse, Musa (83' Pohjanpalo).

Hertha Berlin: Schwolow - Klünter, Torunarigha, Zeefuik, Mittelstadt - Tousart, Stark - Lukebakio (61' Ascacibar), Guendouzi (79' Khedira), Cunha - Córdoba (92' Piątek).

LIGA NIEMIECKA w GOL24

To było widowisko na miarę meczu na szczycie. Liderująca Legia Warszawa wysoko pokonała drugą Pogoń Szczecin 4:2. Zobaczcie zdjęcia z sobotniego spotkania 23. kolejki PKO Ekstraklasy.

Zdjęcia z meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2 [GALERIA]

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0