Derby Bydgoszczy dla Wisły [wyniki B klasy KP ZPN]

SG
Wisła Fordon - Zawisza Bydgoszcz.
Wisła Fordon - Zawisza Bydgoszcz. Filip Kowalkowski
W sobotę na stadionie przy ul. Sielskiej 12 w Fordonie, odbyła się inauguracja B klasy bydgoskiej (grupa 3.) czyli 8. ligi piłkarskiej. Wisła Fordon pokonała SP Zawisza 2:1.

Wisła Fordon (Bydgoszcz) - SP Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:0).

Bramki: K. Sapa (27), D. Wojciechowski (90+1) - E. Szumla (89). Sędziował: Krzysztof Giczela (Jadwiżyn, powiat nakielski, gmina Sadki). Widzów - 450.
WISŁA: Musiałowski - K. Marek, O. Sapa, Manikowski, Boniecki (70. B. Marciniak) - D. Wojciechowski, Sygnecki, Obuchowski (80. D. Pobutkiewicz), Hemerling (50. P. Zakrzewski) - B. Szarek (72. M. Stankiewicz), K. Sapa. Trener: Kamil Kałużny.
ZAWISZA: Gajewski - J. Lewandowski ż, Łożyński, Ettinger, Szymański (46. Kuczawski) - Kasperczak (6-. Ziemba), Każuro, A. Wiśniewski, W. Lewandowski (89. Szumla), S. ot (80. D. Nowak) - W. Ruczyński. Trenerzy: Patryk Zarosa i Dawid Niezbecki.

Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, po golu Kacpra Sapy. Drugą bramkę dla wiślaków (po błędzie Artura Gajewskiego) zdobył, w doliczonym czasie gry, Dawid Wojciechowski, natomiast tuż po wejściu na boisko gola na remis strzelił Ernest Szumla. W doliczonym czasie (90+2) Oskar Ziemba wyrównał, jednak arbiter gola nie uznał (spalony).

W pierwszej połowie "Zeta" zagrał zbyt bojaźliwie, natomiast rywale grali agresywnie na całej przestrzeni. Po przerwie (od 60 minuty) fordonianie opadli z sił i wówczas do głosu doszli zawiszanie. Od 75. minuty goście przejęli inicjatywę, a efektem przewagi był gol Szumli. Trenerskim "nosem" popisali się P. Zarosa i D. Niezbecki, którzy, kilkanaście sekund wcześniej desygnowali zawodnika na boisko.

Kolejne (2. mecze) zespół Wisły rozegra na wyjeździe z Olimpią Wtelno, 3 lub 4 września (SP Zawisza pauzuje, a w spotkaniu 3. kolejki, w sobotę, 10 września, g. 16, zmierzy się w Ślesinie z Zorzą).

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Skra Paterek - Victoria Kołaczkowo 0:3, Akademia Futbolu Brzoza - Olimpia Wtelno 7:1, Zorza Ślesin - GLZS Sadki 3:3, Iskra Zamość-Rynarzewo - Ramiel Bydgoszcz 1:4. Pauza - Zieloni Zalesie, wskutek wycofania się Sparty Bydgoszcz. Następne spotkania zaplanowano 3-4 września.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Materiał oryginalny: Derby Bydgoszczy dla Wisły [wyniki B klasy KP ZPN] - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.