Derby Krakowa. Mecz Cracovia - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie...

Derby Krakowa. Mecz Cracovia - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 11. kolejka
2018-10-07 18:00

Cracovia

0

Wisła Kraków

2

• Dziękuje za uwagę i życzę dobrego wieczoru !

• Drużyna Michała Probierza zagrała znacznie lepiej w drugiej połowie, jednak zabrakło po prostu szczęścia. Wisła grała bardzo mądrze w obronie i wychodzi z tego meczu zwycięsko

• Arbiter rozpoczyna drugą połowę !

• Zapraszamy za 15 minut na dalszą część emocji !

• Cracovia przeważa, ale przez brak skuteczności i ostatnich podań, gracze "Pasów" nie trafili jeszcze do siatki. Wisła dostała dwa prezenty, które po prostu wykorzystali

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania !

• 2 minuty doliczone !

• Błąd Sadloka i Budziński wyszedł sam na sam z Lisem, ale zawodnik Cracovii nie strzela bramki kontaktowej

• Rapa ukarany żółtym kartonikiem za brutalny faul na Pietrzaku

• Świetna akcja Wisły, Boguski "wjechał" z piłką w pole karne i wyłożył przysłowiową "patelnię" Ondraskowki, ale napastnik Wisły nie trafia do pustej bramki z 5 metrów !

• Kolejna akcja "Pasów", tym razem głową uderzał Helik, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Dobre dośrodkowanie Budzińskiego na głowę Rapy, ale sędzia odgwizdał spalonego

• Ondrasek zgrał głową na skrzydło do Boguskiego, ten z pierwszej piłki dograł w pole karne i tylko dzięki nieporadności obrońców i Gostomskiego, Imaz strzelił drugiego gola

• Javi Hernandez dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale nikt nie zamknął tego podania

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka gospodarze !

• Z głośników hymn w wykonaniu Macieja Maleńczuka, a to oznacza, że piłkarze są już na murawie! Trwa przywitanie kapitanów.

• Na trybunach... zupełnie inaczej niż podczas poprzednich meczów. Są dzieci i młodzież, nie ma dorosłych. Szykuje się kulturalny doping.

• "Pasy" teoretycznie w ustawieniu 4-4-2. Wydaje ma się jednak, że Budziński będzie ustawiony za plecami Hernandeza:

• Tak przedstawia się ustawienie "Białej Gwiazdy":

• Już za moment rozpoczniemy Derby Krakowa na stadionie przy Kałuży! Gdybyśmy mieli sugerować się tylko tabelą to za faworyta uznalibyśmy Wisłę. Taki mecz potrafi wyzwolić jednak nowe moce, dlatego Cracovii w ogóle nie należy skreślać. Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę, czekamy na wielkie emocje!

Bartosz Głąb

1/3
przejdź do galerii

©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Na zakończenie 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy Cracovia podejmie u siebie Wisłę Kraków w 196. derbach Krakowa. Do niedawna sporym faworytem spotkania byłaby "Biała Gwiazda", jednak w ostatnim czasie zanotowała spory spadek formy, zaś Cracovia zaczęła wygrywać.

Derby Krakowa. Mecz Cracovia - Wisła Kraków ONLINE

Oglądaj mecz Cracovia - Wisła Kraków na żywo online w Player.pl >>>

Na derbach Krakowa tym razem nie będzie kipiącej emocjami atmosfery, gdyż Cracovia zagra ten mecz niemal bez udziału publiczności, bo wstęp na to spotkanie ma jedynie młodzież szkolna.
Mimo to, na boisku powinno być wiele walki i emocji. Gospodarze dwa tygodnie temu odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie i poprawili awansem w Pucharze Polski. Zaś w zeszłej kolejce "Pasy" po bardzo dobrym meczu zremisowały w Sosnowcu z Zagłębiem 1:1.

Jeśli chodzi o Wisłę Kraków, jeszcze niedawno byłaby zdecydowanym faworytem derbów. Teraz jednak "Biała Gwiazda zdecydowanie spuściła z tonu i wcale nie musi dzisiaj zdobyć trzech punktów. Wisła przegrała trzy ostatnie spotkania z rzędu, w tym odpadła także z Pucharu Polski ulegając na własnym stadionie z Lechią Gdańsk po serii rzutów karnych. Dzisiejsze derby Krakowa są dużą niewiadomą jeśli chodzi o wynik.

W poprzednim sezonie oba spotkania wygrała "Biała Gwiazda". Najpierw przy Reymonta 22 Wiślacy wygrali 2:1 po dwóch trafieniach Carlitosa. Jedyną bramkę dla "Pasów" zdobył niezawodny Krzysztof Piątek. W rewanżu w grudniu zeszłego roku przy Kałuży Wisła rozbiła rywali aż 4:1. Wtedy bramki dla "Białej Gwiazdy" zdobywali Marcin Wasilewski, Carlitos i dwie Jesus Imaz. Honorowe trafienie dla Cracovii zanotował Michał Helik.

SĘDZIA

Paweł Raczkowski (Warszawa)

FORMA W OSTATNICH MECZACH

CRACOVIA
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
ROW Rybnik - Cracovia 1:3 (1/32 Pucharu Polski)
Cracovia - Wisła Płock 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Cracovia - Legia Warszawa 0:0 (LOTTO Ekstraklasa)

WISŁA KRAKÓW
Wisła Kraków - Korona Kielce 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 k. 5:4 (1/32 Pucharu Polski)
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 5:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1 (LOTTO Ekstraklasa)

NIE ZAGRAJĄ

Cracovia: Pik, Oliva (kontuzje);

Wisła Kraków: Kolar (kontuzja).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Cracovia: Gostomski - Siplak, Datković, Helik, Rapa - Wdowiak, Gol, Budziński, Dimun, Zenjov - Hernandez;

Wisła Kraków: Lis - Pietrzak, Sadlok, Wasilewski, Bartkowski - Kostal, Kort, Imaz, Basha, Boguski - Ondrasek.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Cracovia - Wisła Kraków?

Derby Krakowa. Mecz Cracovia - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy Cracovia - Wisła Kraków od 17:55 przeprowadzi CANAL+ HD. Mecz prosto ze stadionu Cracovii skomentują Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:40.

18:00 mecz Cracovia - Wisła Kraków