Derby Trójmiasta dla Lechii

Michał Wieczorek
Arka Gdynia 0:1 Lechia Gdańsk
Arka Gdynia 0:1 Lechia Gdańsk Gadomski Marcin
Obiecująco rozpoczął się nowy sezon ligowych rozgrywek. W gorących derbach Trójmiasta lepsza od Arki okazała się Lechia, która obejmuje prowadzenie w tabeli. Wcześniej Polonia niespodziewanie ograła GKS.

GKS Bełchatów przed starem rozgrywek zaliczany był do grona drużyn, które walczyć będą o europejskie puchary. Tymczasem ligowy "kopciuszek" - Polonia Bytom, o której niezwykle cicho było podczas ligowej przerwy, ograła na inaugurację zespół Rafała Ulatowskiego 1:0. Pierwszego gola w nowym sezonie zdobył Szymon Sawala - piłkarz, który po 5 latach przerwy znów zagrał w ekstraklasie. Wcześniej zaliczył zaledwie 3 występy w barwach Amici Wronki, a później zaliczył kilka sezonów w słonecznej Grecji.

Prawdziwy deser zaserwowalili piłkarskim kibicom piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Derby Trójmiasta były niezywkle emocjonującym spotkaniem, które rozegrane zostało w świetnym tempie. Lechia, choć przegrywała w tym meczu 0:1, zdołała zdobyć 3 punkty. Bohaterem meczu - Karol Piątek - zdobywca dwóch goli. Emocji w tym spotkaniu nie zabrakło - do ostatnich chwil kibice w Gdańsku drżeli o wynik.

Pierwsze spotkania sezonu 2009/10 dla gospodarzy. W sbotę pilkarskie emocje na 3 kolejnych stadionach. Wisła Kraków zagra w Sosnowcu z Ruchem, Jagiellonia podejmię Odrę, a Śląsk Wrocław zagra z Cracovią. Wszystkie spotkania na żywo na łamach serwisu Ekstraklasa.net.