Mecz Dinamo Mińsk - Piast Gliwice ONLINE. Po awans na...

Mecz Dinamo Mińsk - Piast Gliwice ONLINE. Po awans na Białorusi. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, 1. runda eliminacji
2020-08-27 17:00

Dinamo Mińsk

0

Piast Gliwice

2

• Koniec meczu! Piast Gliwice pokonuje na wyjeździe Dinamo Mińsk i melduje się w UU rundzie eliminacji Ligi Europy!

I szybciutko przenosimy się na mecz MALMOE - CRACOVIA

• Co tu zrobił Jakub Świerczok?! Miał przed sobą bramkarza, "objechał" go za mocno wypuszczając sobie piłkę. Mógł, a właściwie powinien, zostawić ją Michałowi Żyrze, ale wziął sobie za punkt honoru, by uderzyć...

Obok bramki!

• I jeszcze jeden korner dla Dinama. Przeciągnięte dośrodkowanie.

• Bez zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

• Władisław Klimowicz wywalczył rzut rożny. Prawie całym zespołem gospodarze są w okolicach pola karnego Piasta.

• Cztery minuty doliczone do drugiej odsłony.

• A teraz przedarł się Artem Suchoćkyj. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Z kontrą ruszyli gospodarze. Kiriłł Wiergiejczik pada w polu karnym Piasta, domagają się rzutu karnego. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Michał Żyro uderza z dystansu nad bramką.

• Ajjj. Do akcji ofensywnej podłączył się Mikkel Kirkeskov. Jego dośrodkowanie w pełnym biegu pozostawia wiele do życzenia.

• Żółtą kartką upomniany Patryk Sokołowski.

• Sebastian Milewski wchodzi w miejsce Kristophera Vidę.

• Atak Dinama lewą stroną z dośrodkowaniem w pole karne. Sytuację wyjaśnia Mikkel Kirkeskov, który dodatkowo był faulowany.

• Władimir Chwaszczinskij zmienia Jewgienija Szykawkę.

• Czarne chmury nad Dinamem. Ale to nie jest zmartwienie gliwiczan

• Ależ "wielbłąd" obrony Piasta! Jewgienij Szykawka uderza z pola karnego wysoko nad bramką!

• Kirił Wiergiejczik zastępuje Edgara Olechnowicza.

• Dominik Steczyk wchodzi, Gerard Badia schodzi.

• Gospodarze zaatakowali bez wiary prawą stroną. Frntisek Plach z "piątki".

• To powinien być drugi gol Jakuba Świerczoka! Dostał kapitalne podanie od Michała Żyry i chyba niepotrzebnie chciał 'objeżdżać" bramkarza Dinama. Jewgienij Pomazan wyszedł z tego pojedynku zwycięsko!

• Siergiej Matwiejczyk upomniany żółtą kartką.

• W punkt

• Zmiana również w Dinamie. Za Silasa na murawie pojawia się Michaił Kozłow.

• Ależ wejście ma Michał Żyro, który idealnym prostopadłym podaniem "uruchomił" Jakuba Świerczoka, Ten wbiegł z piłką w pole karne, po czym uderzył płasko tuż przy słupku nie do obrony!

• GOL DLA PIASTA! JAKUB ŚWIERCZOK!!!

• Michał Żyro zmienia Piotra Parzyszka.

• Piotr Parzyszek uderza ponad poprzeczką. I to dość wysoko.

• Seria rzutów rożnych dla Piasta. Bez zagrożenia pod bramką Jewgienija Pomazana.

• GOL PATRYKA LIPSKIEGO

• Kapitalną okazję mieli teraz gospodarze! Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka przelatuje tuż nad poprzeczką po główce Iwana Bachara

• Atak gliwiczan lewą stroną przynosi rzut rożny. Piłka spada na "dropsztyka" Mikkela Kirkeskova. Po jego strzale "kontry nie będzie".

• Piast zaczyna drugą połowę.

• Nie było to porywające widowisko. Obraz trochę zmienia bramka Patryka Lipskiego z rzutu wolnego. Przewaga jest po stronie gospodarzy, którzy nie znaleźli sposobu na zmianę rezultatu.

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

• +1' Lazar Lukić zaprasza obie strony na przerwę. Po bramce Patryka Lipskiego z rzutu wolnego Piast Gliwice prowadzi z Dinamem Mińsk (1:0).

• Piotr Parzyszek opatrywany przez sztab medyczny.

• Silas zdecydował się na wyrób "strzałopodobny" zza pola karnego. Piłka ledwie przeturlała się za linię końcową.

• Niezła centra na dalszy słupek. Radzą sobie piłkarze Waldemara Fornalika.

• Jakub Świerczok fauluje Igora Szytowa. Do bramki Piasta ok. 35 metrów.

• Igor Szytow centruje w pole karne, gdzie piłkę przejmuje Jewgienij Szykawka. Ten urwał się rywalowi i jego strzał, w ostatniej chwili blokuje wślizgiem, Jakub Czerwiński!

• Żółtą kartką upomniany Iwan Bachar za faul na Jakubie Czerwińskim. Jeszcze żywo gestykulował przy arbitrze. Mogło to się skończyć drugim "żółtkiem"...

• Jewgienij Szykawka pada w "szesnastce" Piasta po kontakcie bark w bark z Martinem Konczkowskim. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Pojedynek Iwana Bachara z Tomasem Hukiem na lewej stronie. Górą stoper Piasta. Gdyby na trybunach byli gliwiccy kibice, to na pewno dostałby gromkie brawa.

• Dinamo i Piast w komplecie na murawie.

• Przerwa w grze. Władisław Klimowicz zderzył się z Patrykiem Lipskim w środku pola. Konieczna jest pomoc sztabów medycznych. Przez moment obie strony będą grac w "dziesiątkę".

• Ładnie gliwiczanie wyszli teraz z kontrą. W jej finalnej akcji Kristopher Vida uderza z linii pola karnego minimalnie obok lewego spojenia!

• Jewgienij Szykawka zdołał przedrzeć się prawą stroną w kierunku pola karnego. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Czyżby Waldemar Fornalik znalazł "patent" na Patryka Lipskiego?

• Chcieli w "klepkę" przed polem karnym Dinama pograć Kristopher Vida z Jakubem Świerczokiem. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne. Szkoda.

• Dobre diagonalne podanie na lewą stronę do Iwana Bachara. Ten nie zdecydował opanować piłki, więc grę od bramki zacznie Frantisek Plach.

• Siergiej Matwiejczik faulowany na prawej stronie, kilka metrów od linii bocznej pola karnego. Po zamieszaniu w "szesnastce" Silas był na spalonym.

• Centra na dalszej słupek i gwizdek sędziego. Lazar Lukić dopatrzył się faulu na zawodniku Piasta.

• Władisław Klimowicz wywalczył rzut rożny.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Parzyszek. Piłka poszybowała 2-3 metry nad poprzeczką.

• Po składnej akcji za mocne podanie do Iwana Bachara. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Gliwiczanie coraz częściej na połowie Dinama. Mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Szeroko ustawiony Gerard Badia decyduje się na dośrodkowanie. Pierwsza próba była zablokowana, druga - "przeciągnięta".

• Gospodarze wyszli pressingiem, by odzyskać piłkę na połowie Piasta. Mikkel Kirkeskov mądrze "nabił" rywala tak, że to Duńćzyk wznawia grę z autu.

• Perfekcyjne uderzenie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego tuż przy słupku! Wyciągnięty jak struna Jewgienij Pomazan nie zdołał sięgnąć piłki!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM PATRYK LIPSKI!!!

• Rzut wolny dla Piasta ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Faulowany był Piotr Parzyszek.

• Piłkarze Waldemara Fornalika chcieli dłużej utrzymać się przy piłce. Ta uciekła Martinowi Konczkowskiemu, który chcąc ratować sytuację faulował Silasa. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Nie udało się prawą, to Dinamo zaatakowało lewą stronę. Piłkę przed polem karnym gliwiczan nie zdołał przejąć Iwan Bachar.

• Igor Szytow ruszył prawą stroną i centruje w pole karne Piasta. Zakotłowało się w nim, ale sytuację wybiciem na uwolnienie wyjaśnił Jakub Czerwiński.

• Na gwizdek sędziego pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Sędzią głównym tego spotkania jest Lazar Lukić. Na liniach będą mu pomagać Dragan Bogicević i Bojan Banović. Sędzią technicznym jest za to Aleksandar Żivković.

• Na wstępie wspomniałem, że czeka nas maraton polskich ekip grających o II rundę eliminacji Ligi Europy. O godz. 19 Cracovia zmierzy się na wyjeździe z Malmoe FF, a 2 godziny później Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Valmierę FC.

• Rezerwowi Dinama: D. Szapko - W. Chwaszczinskij, A. Bacula, M. Kozłow, A. Rios, M. Szwiecow, K. Wiergiejczik,

• Rezerwowi Piasta: J. Szmatuła - T. Jodłowiec, P. Malarczyk, S. Milewski, B. Rymaniak, D. Steczyk, M. Żyro.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Lazara Lukicia z Serbii warto, kto jeszcze nie miał okazji, przeczytać zapowiedź spotkania:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Wczoraj walkę o Ligę Mistrzów zakończyła Legia Warszawa, która przegrała u siebie (po dogrywce) z Omonią Nikozja 0:2. Dzisiaj czeka nas maraton w walce o II rundę Ligi Europy. Na pierwszy ogień "idzie" Piast Gliwice, który za 25 minut zmierzy się na wyjeździe z Dinamem Mińsk!

Dinamo - Piast LIVE! Po awans na Białorusi

Dinamo - Piast LIVE! Po awans na Białorusi ©Pawel Relikowski / Polskapress

Mecz Dinamo Mińsk - Piast Gliwice ONLINE. Zespół Waldemara Fornalika rozpoczyna przygodę w Lidze Europy. W I rundzie o awans zagra na wyjeździe - na Białorusi. Początek spotkania o godzinie 17:00, relacja LIVE w GOL24

Mecz Dinamo Mińsk - Piast Gliwice ONLINE

W czwartek trzy polskie zespoły powalczą o awans do II rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Jako pierwszy na murawę wybiegnie Piast, który zajął trzecie miejsce w poprzednim sezonie. Dla niego to kolejna wizyta na Białorusi. W zeszłej edycji, jako mistrz Polski, mierzył się z BATE Borysów w I rundzie el. Ligi Mistrzów. Niestety poległ - po remisie 1:1 na wyjeździe u siebie przegrał 1:2.

Dziś o awansie decyduje tylko jedno spotkanie. Dinamo rozpoczęło sezon ligi białoruskiej w czasie pandemii koronawirusa. Po 21 rozegranych meczach zajmuje dopiero ósme miejsce. Ostatnio na wyjeździe pokonalo FK Słuck 2:1, a wcześniej uległo Niomanowi Grodno, przegrywając 0:1.

Piast ma za sobą krótką przerwę między rozgrywkami, bardzo krótki okres przygotowawczy i dwa mecze o stawkę. W Pucharze Polski gliwicki zespół wyeliminował Resovię (0:4), a nowy sezon ekstraklasy rozpoczął od wyjazdowej porażki ze Śląskiem Wrocław (0:2).

Według trener Fornalika Dinamo prezentuje zbliżony poziom do BATE. - Dinamo Mińsk to zespół mocny fizyczny, zdyscyplinowany, który traci w swojej lidze stosunkowo mało bramek. To rywal porównywalny poziomem do BATE Borysów. Uważam, że zadanie jest trudno, ale wykonalne - mówił na konferencji były selekcjoner.

Piast nigdy wcześniej nie miał okazji mierzyć się z Dinamo. Początek meczu o godz. 17:00 czasu polskiego. Sędziuje Lazar Lukić (Serbia). Na trybunach zabraknie kibiców obu drużyn.

W zeszłej edycji Ligi Europy Piast odpadł po II rundzie kwalifikacyjnej. Nie poradził sobie z łotewskim Riga FC. U siebie wprawdzie wygrał 3:2, ale na wyjeździe przegrał 1:2. Katem w końcówce okazał się Polak, Kamil Biliński - dziś napastnik beniaminka ekstraklasy, Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Przewidywany skład Piasta na mecz z Dinamo:
Plach - Rymaniak, Czerwiński, Huk, Kirkeskov - Konczkowski, Sokołowski, Jodłowiec, Vida, Lipski - Parzyszek.

Kadra Piasta Gliwice na Ligę Europy:
Bramkarze: Jakub Szmatuła, Frantisek Plach, Karol Szymański.
Obrońcy: Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Jakub Holubek, Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk.
Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Kristopher Vida, Patryk Lipski, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski, Gerard Badía.
Napastnicy: Tiago Alves, Piotr Parzyszek, Michał Żyro, Dominik Steczyk, Jakub Świerczok.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
- - - - - -

Mecz Dinamo Mińsk - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi kanał TVP Sport. W internecie mecz bezpłatnie w aplikacji TVP Sport i na stronie. Komentuje duet Jacek Laskowski – Jacek Bednarz. Studio od 15:55. Gośćmi Rafała Patyry będą Robert Podoliński, Adam Kotleszka oraz Piotr Włodarczyk. Relacja LIVE z Dinamo - Piast w GOL24.pl od godziny 17:00. Zapraszamy!