• Koniec! Dinamo Zagrzeb ograło sensacyjnie Arsenal Londyn 2:1!

• Na spalonym Sigali

• Marko Rog za Domagoja Antolicia

• Prostopadłe podanie Sancheza do Walcotta, który popędził sam na sam z Eduardo i płaskim uderzeniem w długi róg zdobył kontaktową bramkę

• Gooool! Dinamo - Arsenal już 2:1 po trafieniu Theo Walcotta!

• Ospina wyszedł odważnie z bramki, uprzedił Coricia, ale po tym jak już przejął piłkę nie wybił jej daleko, tylko zaczął się kiwać na 30. metrze. Ale bez konsekwencji dla gości

• Po rzucie rożnym Junior Fernandes strzałem głową nie dał szans Ospinie

• Goool! 2:0 dla Dinama po bramce Juniora Fernandesa!

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Sensacja, bo Dinamo prowadzi z Arsenalem 1:0!

• Santi Cazorla na spalonym

• A gol dla Dianama zaliczony jednak na konto Chamberlaina, co jeszcze bardziej dramatyzuje obraz Arsenalu i sytuację Kanonierów w tym meczu

• Wenger się nie zgadza, tylko machnął ręką. Kibice Arsenalu nie wierzą. A Kanonierzy maja coraz więcej problemów

• Olivier Giroud - druga żółta kartka, tym razem za faul przed własnym polem karnym

• Eduardo spokojnie złapał sobie piłkę po dośrodkowaniu do "nikogo" Gibbsa

• Po dośrodkowaniu Cazorli z rzutu rożnego dobrze interweniowali obrońcy Dinama

• Gospodarze zaczynają, a przynajmniej starają się szanować piłkę. Ale jak na razie nie bardzo im to wychodzi, bo goście szybo przejmują futbolówkę i konstruują kolejne akcje

• Arsenal atakuje dalej, ale Dinamo kontruje i mogło być groźnie pod bramką Ospiny, gdyby Fernandes lepiej zagrał piłkę do Pjacy

• Arsene Wenger zaskoczony stratą gola. Jego podopieczni atakowali, mieli okazje, kontrolowali sytuację, tymczasem dali sobie strzelić gola

• Znakomita, szybka akcja gospodarzy. Pivaric dostał idealne podanie, wbiegł w pole karne i w sytuacji na sam najpierw uderzył w Ospinę, ale... miał dużo szczęścia, bo piłka odbiła się od Kolumbijczyka, trafiła w zawodnika Chamberleina i wpadła do siatki

• Gooooool! Dinamo prowadzi 1:0 po samobójczym trafieniu Alexa Oxlade'a-Chamberlain'a

• Olivier Giroud - za dyskusje z sędzia, napastnik Arsenalu był przekonany, że nie faulował

• Uderzenie z dystansu Antolicia, jednak wysoko nad bramką

• Oxlade-Chamberlain zagrał na głowę wbiegającego na piąty metr Giourd, który strzelił i trafił w słupek! A jego dobitkę w zamieszaniu odbił szczęśliwie Eduardo

• Centra Debuchiego z prawej strony, a w polu frunął już Alexis Sanchez, ale nie sięgnął futbolówki

• Gospodarze już od pierwszej minuty zamknięci na własnej połowie, w okolicach własnego pola karnego. Już kilka razy musieli wybijać na oślep piłkę, byle dalej od swojej szesnastki

• Wejście Gibbsa z lewej strony zablokowane przez obrońców Dinama

• Debuchy do Chamberleina, którego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane

• Początek meczu! Zaczęli piłkarze Arsenalu

• W Zagrzebiu rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów, który pewnie mocniej motywuje gospodarzy. Młody zespół Dinama ma dziś ambicje, by sprawić niespodziankę i urwać punkty Arsenalowi

• Oba zespoły już w tunelu gotowe, by wyjść na murawę i rozpocząć walkę o punkty w Lidze Mistrzów

• W meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów Arsenal wygrał w Zagrzebiu z Dinamem 2:0. Gole strzelali Willock, Sheaf. Całe spotkanie w zespole Arsenalu rozegrał Krystian Bielik

• W grupie F poza Dinamem i Arsenalem grają jeszcze Bayern Monachium i Olympiakos Pireus

• Arsenal w Premier League też na początku sezonu radzi sobie dobrze. Po pięciu kolejkach ma 10 punktów i zajmuje piąte miejsce. Londyńczycy trzy raz wygrali, raz zremisowali i zaliczyli też jedną porażkę

• W rozgrywkach ligowych Dinamo po dziewięciu kolejach przewodzi w tabeli z 19 punktami na koncie. Mistrzowie Chorwacji nie przegrali jednak żadnego spotkania - pięć razy wygrywali i cztery razy remisowali

• Faworytem dzisiejszego meczu są oczywiście goście. Arsenal zaczyna dziś 18 sezon w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ale w Londynie muszą pamiętać, że wczoraj angielskie kluby z Manchesteru przegrały swoje mecze

• Arsenal - rezerwowi: Cech - Monreal, Chambers, Flamini, Coquelin, Walcott, Campbell

• Dinamo - rezerwowi: Jeżina - Benkovic, Matelc, Coric, Rog, Henriquez, Ar. Hodżic

• Znamy już składy obu drużyn. Pora poznać jeszcze rezerwowych

• Dzisiejszego wieczoru Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Daniela Welbeck'a, Jacka Wilshere’a oraz Tomasa Rosicky'ego. Z kolei w ekipie Dinama nie zagra pauzujący za kartki Goncalo Santos.

• Przed rozpoczęciem meczu warto zapoznać się również z jego zapowiedzią: Dinamo Zagrzeb - Arsenal LIVE! Chorwaci znów w Lidze Mistrzów.

• Londyński klub od kilku sezonów przed rozpoczęciem rywalizacji w Lidze Mistrzów zapowiadał, że ma zamiar zajść bardzo wysoko. Niestety na szumnych zapowiedziach w przypadku "Kanonierów" się skończyło, bowiem zespół z Emirates Stadium przez ostatnie pięć lat żegnali się z Champions League na etapie 1/8 finału.

• Dinamo Zagrzeb po trzyletniej przerwie wraca do Ligi Mistrzów. Warto wspomnieć, że Chorwaci ostatni mecz fazy grupowej wygrali...szesnaście lat temu z SK Sturm Graz, dlatego dziś szczególnie głodni zwycięstwa z pewnością postawią się faworytowi tego starcia, Arsenalowi.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Dinamo Zagrzeb - Arsenal Londyn!

• Dinamo Zagrzeb - Arsenal LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Chorwaci wracają do Ligi Mistrzów

Ruszyły rozgrywki Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016. W jednym ze środowych spotkań Dinamo Zagrzeb zagra u siebie z Arsenalem Londyn. Podopieczni Arsene'a Wengera będą chcieli zaliczyć udany start w Champions League.