Dinozaury spadają! W przyszłym sezonie Bundesliga po raz pierwszy w historii bez HSV, Błaszczykowski powalczy w barażach

Press Focus/x-news
Koniec serii "Bundesliga-Dino". Hamburger SV po raz pierwszy w historii spadł z niemieckiej ekstraklasy. Hamburczycy byli jedynym klubem, który grał w każdym sezonie Bundesligi od jej założenia w 1963 roku. W ostatniej kolejce Wolfsburg pokonał FC Köln 4:1, co oznaczało spadek HSV mimo wygranej 2:1 z Borussią Mönchengladbach. Już w doliczonym czasie rozgoryczeni kibice z Hamburga przerwali mecz na około 10 minut. Po wznowieniu bramki już nie padły. Tym samym to klub Jakuba Błaszczykowskiego, który wszedł w meczu z Kolonią na ostatnie 20 minut, zagra w barażach z Holstein Kiel.