Dobry mecz i jeden punkt piłkarzy KSZO 1929 na boisku wicelidera

Mirosław Rolak
Piłkarze KSZO Ostrowiec sprawili miłą niespodziankę remisując na boisku wicelidera Stali Rzeszów, a niewiele brakowało by byli sprawcami prawdziwej sensacji, bo do 89 minuty prowadzili.

Stal Rzeszów – KSZO 1929 Ostrowiec 2:2 (1:1). 0:1 – Jakub Kapsa 18, 1:1 – Grzegorz Goncerz 23, 1:2 – Mateusz Madej 68, 2:2 – Reiman 89 z karnego.

Stal: Otczenaszenko 6 – Trznadel 7, Kostkowski 7, Cyfert 5, Głowacki 7 (83 Nawrot) – Sierant 5 (65 Kobusiński 6), Szeliga 6 (59 Ligienza 5), Reiman ż 6, Chromiński 5 (63 Ceglarz 6) – Goncerz 6 (71 Mozler), Płonka 5. Trener Janusz Niedźwiedź.
KSZO: Frątczak – Łokieć (57 D. Cheba), Miłek, Mężyk, Rogoziński – Bełczowski, Burzyński ż, Puton, Kapsa (75 Sarwicki) – Chrzanowski (66 Grunt ż), Smuczyński (59 Madej). Trener Marcin Wróbel.
W kolejnym meczu (podobnie było przed tygodniem w Sandomierzu) piłkarze KSZO tracą w ostatnich minutach bramkę z rzutu karnego i zamiast zasłużonych trzech punktów muszą się zadowolić jednym. W sobotę podopieczni trenera Marcina Wróbla byli bardzo blisko zwycięstwa, ale napór gospodarzy w ostatnich minutach dał i rzut karny i w konsekwencji wyrównującą bramkę.

Na początku spotkania odważnie zaatakowali gospodarze, ale ostrowiecka defensywa nie dawała się zaskoczyć, a składne kontrataki stwarzały zagrożenie pod bramką Stali. Dwukrotnie bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Chrzanowski, a wreszcie w 19 minucie po podaniu od Fabiana Burzyńskie strzałem z pola karnego Jakub Kapsa trafił do siatki Stali. Gospodarze szybko odpowiedzieli i w 23 minucie było 1:1.

Po zmianie stron przeważali gospodarze, ale ich schematyczne akcje kończone dośrodkowaniami nie przynosiły efektu. W 68 minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Madej i znowu prowadzili goście. Chwile później mogli podwyższyć prowadzenie, ale po strzale głową Grunta piłka przeszła ponad poprzeczką. W ostatnich minutach meczu, po faulu Milka sędzia podyktował rzut karny który gospodarze wykorzystali.