Dobry mecz Wisły Sandomierz, ale znów przegrany

PK
SKS Wisła Sandomierz
W drugim meczu sezonu 2021/22 w trzeciej lidze, piłkarze Wisły Sandomierz doznali drugiej porażki. Tym razem ulegli u siebie Avii Świdnik 0:2.

Wisła Sandomierz – Avia Świdnik 0:2 (0:1)
Bramki: Paweł Uliczny 34, Rafał Kursa 54.
Wisła: Jurewicz - Boksiński, Dworzyński, Kuliga, Jarosz - Partyka,Siedlecki, Handzlik, Stańczyk - Bełczowski,Rak.
Avia: Sobieszczyk – Góralski, Kursa, Mykytyn, Dobrzyński, Uliczny, Zając, Najda, Oziemczuk (60. Kompanicki), Poleszak (46. Drozd), Białek (76. Sprawka).

Wisła zaliczyła drugą porażkę, ale w meczu z Avią Świdnik pokazała się z dobrej strony. Szczególnie w pierwszej fazie meczu, gdy przeważała nad rywalem. Jednak to goście zdobyli wtedy gola.

W 34 minucie spotkania pomocnik Avii, Paweł Uliczny, zacentrował w pole karne sandomierzan, ale wyszedł mu z tego strzał, piłka musnęła jeszcze głowę jednego z obrońców i ku zaskoczeniu bramkarza „wiślaków” wpadła do siatki.

Gospodarze w drugiej połowie musieli zaatakować odważniej i szybko skończyło się to drugim golem dla świdniczan. Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Białek, sprytnie na wysokości bliższego słupka znalazł się Rafał Kursa, który zdobył drugiego gola dla swojej drużyny.

Od tego momentu goście skupili się na pilnowaniu własnej bramki i robili to skutecznie. Wisła ambitnie atakowała, ale nic z tego nie wynikało, nie udało jej się zdobyć pierwszego gola w tym sezonie i sandomierzanie po dwóch kolejkach są przedostatni w tabeli.