Dolcan Ząbki

0

Górnik Zabrze

1

• Wyrównany był mecz w Ząbkach. Górnik okazał się drużyną bardziej skuteczną, bo szanse na zdobycie gola miały oba zespoły. W Pucharze Polski dalej grają zawodnicy z Zabrza.

• Ostatni róg dla Dolcanu, piłkę wybijają obrońcy i koniec meczu!

• Leszczyński zagrywa długą piłkę na tzw. aferę. Ta trafia do Grzegorza Piesio, który uderza z woleja! Broni Pesković.

• Faulowany Przybylski długo nie podnosi się z murawy. Sędzia go upomina, aby nie symulował.

• Dośrodkowanie Kosiorowskiego z rzutu wolnego, piłkę łapie Pesković.

• 4 minuty dolicza arbiter.

• Zółta kartka dla Gołębiewskiego za odkopnięcie piłki po gwizdku.

• Za Milika wchodzi Mączyński.

• Za Gierczaka wchodzi Kwiek.

• Kosiorowski podawał z rzutu wolnego, ogromne zamieszanie przed bramką i kończy się to tylko rzutem rożnym.

• Dobre wejście Sierpiny w pole karne lewą stroną i ładny strzał na bramkę. Dobra interwencja Piesko.

• I druga zmiana u gospodarzy. Schodzi Koziara a w jego miejsce pojawia się Łukasz Sierpina.

• Zmiany także w Dolcanie. Za Tataja wchodzi Michał Zapaśnik.

• Zółta kartka dla Gierczaka, który faulował Kosiorowskiego.

• Z boiska schodzi Thomik. W jego miejsce Paweł Olkowski

• Arbiter upomina trenera Podlińskiego za kwestionowanie jego decyzji.

• Obaj trenerzy mają sporo uwag do swoich podopiecznych. Można powiedzieć, że grają razem ze swoim zespołem.

• Dużo chaosu w środku pola. Na boisku rządzi chaos.

• Dośrodkowanie z lewej Świerblewskiego. Piłka tak zeszła mu z nogi, że niemal wpadła do bramki! Z linii bramkowej piłkę w ostatniej chwili wybił Bembem.

• Dobry strzał Korkucia z prawej strony pola karnego dobrze broni Peskovic.

• Niecelnie strzelał z 25 metrów Gołębiewski. Około 2 metry obok bramki.

• Goście zaczynają powoli szanować piłkę. Starają się wciągnąć Dolcan na swoją połowę tak, żeby mieć szansę na kontrataki.

• Dobra akcja Wodeckiego, jednak spóźnił się podaniem i został zablokowany.

• Zablokowany strzał Gierczaka z około 30 metrów z rzutu wolnego.

• Świerblewski wrzuca po ziemi piłkę w pole karne, Danch wybija ją jednak na aut.

• Więcej okazji na zdobycie gola miał do tej pory Dolcan, ale to rozkręcający się Górnik zbobył bramkę. Teraz to ząbczanie będą grać pod presją.

• Podanie z lewej strony Szymury i niemal do pustej bramki strzelał Gołębiewski! Gol!

• Kontratak Górnika po długim podaniu Bembena do Thomika. Akcja kończy się rzutem rożnym dla gości.

• Kolejna akcja Grzelaka zakończona niespodziewanym strzałem, ale ta próba była bardzo zła. Piłka zeszła z nogi piłkarza Dolcanu.

• Niezły początek w wykonaniu gospodarzy. Akcje Grzelaka i Kosiorowskiego, ale bez zagrożenia pod bramką Peskovicia.

• Wracamy do gry. Piłkarze Dolcanu rozpoczęli drugą część meczu.

• Korkuć dostał piłkę w pole karne, a tam futbolówka rzekomo trafiła w rękę jednego z Górników. Dolcan gorączkowo domaga się karnego, ale sędzia jest nieugięty.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Ząbkach bez goli, ale bliżej prowadzenia z pewnością byli goście.

• Po kontrataku Dolcanu bardzo niecelny strzał Grzegorza Piesio.

• 3 minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• Rzut wolny dla górnika z około 40 metrów. Wodecki dośrodkował w pole karne, tam się dość mocno zakotłowało i ostatecznie ktoś wybił piłkę na uwolnienie.

• Teraz odważnie zdecydował się na strzał Kamil Szymura i była to dobra decyzja. Piłka uderzona z około 22 metrów sprawiła trochę kłopotów Leszczyńskiemu, ale ostatecznie bramkarz ząbczan ją złapał.

• Górnik stara się opanować środek pola, ale nie jest łatwe. Goście wymieniają długo piłkę, ale wcale nie przemieszczają się pod bramkę Dolcanu.

• Pierwsza, wymuszona zmiana w ekipie Dolcanu. Kontuzjowanego Chylaszka zastępuje Wełna. Wejście Bembena okazało się fatalne w skutkach.

• Ostry faul Bembena na Chylaszku. Obyło się bez kartki.

• Damian Świerblewski na prawej stronie boiska zakręcił Szymurę, ale ostatecznie przesadził z dryblingiem i stracił piłkę na rzecz Dancha.

• Groźnie pod bramką ząbczan! Wodecki niepilnowany na lewej stronie boiska dostał dobrą piłkę, wrzucił ją do Thomika, a ten uderzył minimalnie niecelnie. Piłka przeleciała nad bramką Rafała Leszczyńskiego około pół metra.

• Nareszcie przyzwoita akcja Górnika. Szymura popędził lewą stroną, podał do Wodeckiego, który przewrócił się w polu karny. Wydaje się jednak, że Korkuć nie faulował w tej sytuacji, więc decyzja sędziego była słuszna.

• Górnik wygląda zdecydowanie słabiej od Dolcanu. To gospodarze nadają teraz tempo spotkania. Zauważył to trener Nawałka, który wysłał swoich rezerwowych na rozgrzewkę.

• Dobre podanie Pulkowskiego do Świerblewskiego w pole karne, ale napastnik Dolcanu był na spalonym.

• Ładna akcja Szymury lewą stroną boiska zakończona podaniem w pole karne. Tam piłkę na róg wybija Ciesielski. Korner wykonany bardzo słabo.

• Ładna akcja Dolcanu, który wymienił między sobą kilkanaście podań. Niestety wszystko zakończone niedokładnym zagraniem Pulkowskiego i piłka trafia prosto do Peskovivia.

• Dobra akcja środkiem pola Grzegorza Piesio, podanie do Tataja, który minął obrońcę i był faulowany. Sędzia jednak nie gwizdnął, co spotkało się dużym sprzeciwem kibiców, wyrażonym w niewybrednych okrzykach.

• Chylaszek nieźle dośrodkował, ale nikt nie zamknął akcji na długim słupku. Zresztą i tak nic nie byłoby z tej akcji, bo w polu bramkowym faulowany był Pesković. Chwila przerwy i gramy dalej.

• Kolejna dobra indywidualna akcja Świerblewskiego lewą stroną kończy się rzutem rożnym.

• Długa piłka Pazdana do Paula Thomik na wolne pole. Piłkarz Górnika zatrzymany przez Korkucia, a na końcu Thomik fauluje jeszcze rywala.

• Dobra akcja gospodarzy, zakończona strzałem. Świerblewski podał do Grzegorza Piesio, który z prawej strony dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Tataj, uderzył głową, ale dobra interwencja bramkarza Górnika.

• Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry. Bembem nerwowo wybija piłką i kolejny róg. Po tym dośrodkowaniu piłkę łapie Pesković.

• Aktywny Świerblewski atakuje lewą stroną i będzie korner dla Dolcanu.

• Piesio ostro zaatakowany w środku pola. Sędzia nie dopatrzył się faulu i Górnik miał szansę na kontrę, ale zepsuł akcję.

• Po kornerze fatalnie z dystansu uderzył Michael Bemben. Piłka przeleciała kilka metrów nad bramką.

• Ładna akcja lewą stroną Górnika, wejście Pazdana, ale będzie tylko rzut rożny.

• W tym momencie meczu zarysowuje się przewaga Dolcanu.

• Ładna akcja Świerblewskiego prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, duże zamieszanie i ostatecznie dobra interwencja Peskovicia, który złapał piłkę. Było groźnie.

• Rzut wolny dla Dolcanu. Dośrodkowanie z 30 metrów w pole karne było zbyt mocne. Piłka przeleciała na długi słupek, gdzie nikt nie zamknął akcji.

• Górnik trochę bardziej aktywny na początku meczu, ale na razie trwa badanie przeciwników. Oglądamy głównie walkę w środku pola.

• Górnicy rozpoczynają mecz.

• Do Ząbek przyjechało kilkudziesięciu kibiców Górnika, którzy są już na trybunie gości.

• Piłkarze obu zespołów właśnie wychodzą na boisko. Górnik na czerwono, Dolcan w białych trykotach z niebieskimi paskami.

• Ławka rezerwowych Dolcanu: Humerski, Osoliński, Sosnówka, Głowacki, Wełna, Zapaśnik, Sierpina.

• Ławka rezerwowych Górnika: Sławik, Kwiek, Nakoulma, Marciniak, Olkowski, Król, Mączyński.

• Trwa intensywna rozgrzewka obu zespołów. Trybuny powoli, ale sukcesywnie się zapełniają.

• Znamy już składy obu zespołów, a za chwilę podamy kto zasiadł na ławce rezerwowych.

• Witamy z Ząbek, gdzie pierwszoligowy Dolcan podejmie dziś w ramach Pucharu Polski ekstraklasowy Górnik Zabrze.