Dolcan Ząbki

3

Piast Gliwice

1

• Zawodnicy Roberta Podolińskiego byli w tym meczu po prostu lepsi. Dominowali od początku spotkania, pechowo tracąc bramkę. Nie poddali się jednak i ostatecznie pokonali faworyzowanych gliwiczan 3:1.

• Koniec meczu! Dolcan niespodziewanie wygrywa z Piastem 3:1!

• Rzut wolny z 25 metra. Pietrzak mocno strzela i Humerski z trudem przerzuca piłkę nad poprzeczką!

• Kolejny rzut rożny dla Piasta zmarnowany. Dolcan wychodzi z kontrą 4 na 2, Wielądek trafia w słupek!

• 3 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Ostre starcie na środku boiska, dwóch zawodników leży na murawie.

• Mocny strzał Podgórskiego nad bramką Dolcanu.

• Faul Ciesielskiego na 20 metrze od bramki Humerskiego. Żółta kartka.

• W ostatnich minutach więcej walki niż futbolu, na zmianę wyniku raczej się nie zapowiada.

• Ostatnia zmiana w Dolcanie, Koziara wchodzi, schodzi Piesio.

• Mała awantura na murawie, ale sędzia opanował już emocje zawodników.

• Zmiana w drużynie gości. Groborz za Kędziorę.

• Niewidoczny wcześniej Pulkowski znów zaznaczył swoją obecność na boisku. Tym razem strzałem z dystansu. Szmatuła nie miał problemów z obroną.

• Żółta kartka dla Pulkowskiego za faul taktyczny.

• Lewą stroną pomknął Pulkowski, Świerblewski dostał piłkę trzy metry od bramki i spokojnym strzałem pokonał bezradnego Szmatułę. Chyba jest już po meczu.

• Jest 3:1! Świerblewski!

• Bodzioch strzela z kilku metrów - nie było spalonego, ale uderzenie obok słupka!

• Napór Piasta trwa, kolejny rzut rożny... bez rezultatu.

• Dolcan chyba opada trochę z sił, w ostatnich minutach gra toczy się głównie na połowie gospodarzy.

• Kabaretowe zagranie Sierpiny, dawno nie widziałem tak złego przyjęcia piłki.

• Dwójkowa akcja Rubena i Podgórskiego, strzelał ten pierwszy, jednak po rykoszecie piłka wylatuje poza plac gry.

• Na trybunach zebrała się garstka kibiców z Ząbek Na trybunie garstka kibiców od czasu do czasu dopinguje Dolcan.

• Rzut rożny dla Piasta wykonuje tradycyjnie Podgórski. Wybijają piłkę obrońcy.

• Jeszcze jedna zmiana w Dolcanie, schodzi Chylaszek, w jego miejsce Hirsz.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Wielądek za Głowackiego.

• Strzał Bodziocha wysooooko nad bramką Dolcanu.

• Była szansa na wyrównanie. Świetne podanie Podgórskiego do Rubena, jednak ten przegrywa pojedynek sam na sam z Humerskim!

• Świerblewski wychodzi sam na sam z bramkarzem, Szmatuła był minimalnie szybszy!

• Błąd Grzelaka, piłka trafia do Rubena, jednak Dadacz wyjaśnia sytuację.

• Piast próbuje atakować, ale sporo chaosu widać w poczynaniach zespołu trenera Brosza.

• Kapitalna akcja Łukasza Sierpiny. Przejął on piłkę w narożniku pola karnego, pobiegł wzdłuż linii 16 metra i mocnym strzałem w samo "okienko" wyprowadził Dolcan na prowadzenie!

• Piłkarze Dolcanu

• 2:1! Sierpina!

• Składna akcja Dolcanu, choć Chylaszkowi zabrakło ostatniego podania. Od bramki Szmatuła.

• Mniej ciekawy fragment gry. Dużo błędów i strat.

• Buryan jednak odczuł cios sprzed kilku minut. Zmienia go Świątek.

• Przechwyt Cicmana, zawodnik Paista dynamicznie wybiega z kontrą, ale fauluje go Grzelak. Żółta kartka.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Piasta! Akcja Głowackiego i Sierpiny, piłka odbija się jeszcze od obrońcy, Piesio miał już ją wepchnąć do siatki, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu w tym Szmatuła!

• Brawa od kibiców z Ząbek dla Buryana, który podnosi się po straszliwym ciosie.

• Dadacz nokautuje Buryana. Mocne dośrodkowanie wylądowało prosto na twarzy zawodnika gości. Kliczko by się nie powstydził.

• Pierwszy kontakt z piłką Humerskiego w tej połowie. Bramkarz Dolcanu pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego.

• Kibice Dolcanu "pozdrawiają" premiera, spiker apeluje o zachowanie ciszy wyborczej :)

• Kolejny strzał gospodarzy, tym razem obok bramki.

• Jeszcze raz Sierpina, mocny strzał z prawej strony odbija bramkarz Piasta.

• Od razu długa pika do Świerblewskiego, ten podaje do Sierpiny, który strzela z woleja. Za lekko aby pokonać Szmatułę.

• Drugą połowę zaczyna Dolcan.

• Pierwsza część spotkania bardzo ciekawa. Przez większość meczu przewagę miał Dolcan, ale to Piast zdobył prowadzenie. Sprawiedliwości stało się jednak zadość i tuż przed końcem połowy wyrównują gospodarze. Zapowiada się emocjonująca druga połowa.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 1:1.

• Rozpadało się nad Ząbkami. Duża część kibiców opuszcza stadion.

• Potężny strzał Bazlera z narożnika pola karnego przelatuje nad bramką Piasta.

• Dośrodkowanie Głowackiego z rzutu wolnego ładnym strzałem głową wykończył Grzelak. 1:1!

• I mamy wyrównanie! Strzela Rafał Grzelak.

• Żółta kartka dla Rubena.

• Kolejna dobra piłka do Świerblewskiego. Z tym, że jeszcze raz zawodnik Dolcanu zostaje złapany na spalonym.

• Niewiele brakowało do wyrównania! Świerblewski dostał piłkę na 16 metrze, bez zastanowienia uderzył, ale dobrze obronił Szmatuła.

• Dolcan - Piast

• Akcja rezerwowego Cicmana, Ruben przejmuje piłkę przed polem karnym i ładnym strzałem pokonuje Humerskiego.

• Dolcan przeważał, Piast strzela gola. Ruben Fernandez.

• Słabszy fragment gry. Sporo "kopaniny" z obu stron.

• Fantastyczne prostopadłe podanie Cicmana do Pietrzaka. Ten drugi strzela, ale na raty broni Humerski.

• Zmiana w drużynie gości. Pietroń opuszcza boisko, zastępuje go Cicman.

• Zółty kartonik dla Chylaszka za dyskusje z arbitrem.

• Powinno być 1:0! Świerblewski ograł dwóch obrońców i uderzył zza pola karnego prosto w poprzeczkę! Po chwili piłka wraca do niego, ale tym razem napastnik Dolcanu trafia w słupek!

• Ładny atak Dolcanu lewą stroną, ale Świerblewski niepotrzebnie zwolnił akcję. Po chwili strzelał Piesio - tuż obok bramki.

• Piesio w wymarzonej sytuacji. Niepilnowany w polu karnym mógł podać do lepiej ustawionego kolegi albo próbować strzału. Wybrał pierwszą opcję, ale wykonanie było słabiutkie. Wybijają piłkę obrońcy.

• Żółta kartka dla Zganiacza za faul na Bazlerze.

• Świerblewski chciał popisać się umiejętnościami technicznymi - nie wyszło. Wystarczyło ich mu tylko na ogranie jednego rywala, drugi zabrał mu piłkę.

• Doskonałe podanie Piesia do Świerblewskiego, ale ten drugi był na pozycji spalonej.

• Na szczęście to nie był poważny uraz, Bodzioch jest w stanie kontynuować grę.

• Piesio ostro zaatakował Bodziocha, zwija się z bólu gracz klubu z Gliwic.

• Kontra Piasta - goście wychodzą 2 na 2, sytuację wyjaśnia Chylaszek.

• Wolny dla Piasta. Dośrodkowuje Podgórski, ale bez problemów wybija piłkę Bazler.

• Tym razem Dolcan atakuje lewą stroną. Głowacki chyba dośrodkowywał, ale piłka niemal wpadła "za kołnierz" Szmatuły. Było groźnie.

• Dośrodkowanie Pietrzaka minęło wszystkich zawodników w polu karnym Dolcanu. Po chwili kontra gospodarzy zakończona niecelnym strzałem Świerblewskiego z dystansu.

• Pierwszy korner dla gości. Słabe dośrodkowanie Podgórskiego pewnie wybijają obrońcy z Ząbek.

• Groźnie zaakatkował Piast. Było trochę przypadku w polu karnym, skończyło się na niecelnym strzale Fernandeza.

• Zabawy z piłką Szmatuły kończą się jego niepewnym wybiciem - piłka trafia na aut.

• Kolejny rzut rożny dla Dolcanu, rozegrany krótko, połapali się w tym wszystkim obrońcy gości i wybijają piłkę wgłąb boiska.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Do bramki około 25 metrów, ale kąt jest ostry. Mimo to Głowacki decyduje się na strzał - dobry, mocny, lecz bez zarzutu spisuje się Szmatuła.

• W składzie Dolcanu zaszła zmiana - zamiast Wełny w pierwszej "11" wybiegł Głowacki.

• Ciesielski główkuje po rzucie rożnym - pół metra nad bramką.

• Początek meczu dla gospodarzy. Kolejna ładna akcja prawą stroną, ale będzie tylko rzut rożny.

• Akcja Dolcanu prawą stroną boiska, dośrodkowanie do Piesia, ale minimalnie szybszy był obrońca.

• Rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego - dośrodkowanie minęło wszystkich zawodników - od bramki rozpocznie Humerski.

• Błąd Paulauskasa, Piesio miał doskonałą sytuację na strzelenie bramki, ale nieczysto trafił w piłkę!

• Dolcan rozgrywa piłkę na swojej połowie.

• Zaczynają goście.

• Za chwilę sędzia Złotek rozpocznie spotkanie. Oba zespoły gotowe do gry.

• Dolcan dziś zagra w białych koszulkach i niebieskich spodenkach. Goście na czerwono.

• Za chwilę oba zespoły wyjdą na boisko.

• W poprzedniej kolejce Dolcan gościł u siebie Wartę i przegrał 0:2. Piast natomiast wywiózł punkt ze Świnoujścia po bezbramkowym remisie z Flotą.

• W komentarzach większość z Was typuje zwycięstwo Piasta. Goście są faworytem dzisiejszego meczu, nie na darmo zajmują trzecie miejsce w tabeli I ligi. Jednak Dolcan jest zawsze groźny, zwłaszcza u siebie. Miejmy nadzieję, że obejrzymy dziś emocjonujące widowisko.

• Rezerwowi Piasta: Trela, Matuszek, Groborz, Bzdęga, Hałas, Cieman i Świątek.

• Znamy już składy obu drużyn. Na ławce rezerwowych Dolcanu zasiądą Leszczyński, Głowacki, Zapaśnik, Tataj, Wielądek, Hirsz i Koziara.

• Witam serdecznie z Ząbek, gdzie już za około 15 minut rozpocznie się mecz I ligi - zagra miejscowy Dolcan z Piastem Gliwice.