Dolcan Ząbki

1

Stomil Olsztyn

0

• spotkanie nie stało na najwyśżym poziomie - obie drużyny nastawiły się na grę na zero z tyłu. Jakoś dobrze to wyglądało, ale nie podobało się to kibicom. Po zmianie stron Stomil atakował, ale to niespodziewanie piłkarze Dariusza Dźwigały zgarnęli pełną pulę po golu Antonio Calderona z woleja. Goście dążyli do wyrównania, lecz zabrakło czasu i wykończenia.

To tyle z mojej strony, za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

• Antonio Calderon zamotał się na lewej stronie i nie utrzymał piłkę. Bucholc jeszcze zagrał z bocznego sektora w pole karne i pewnie interweniuje obrońca Dolcanu. Sędzia kończy mecz - ząbczanie ograli Stomil w meczu na szczycie po kapitalnym golu Antonio Calderona.

• Stomil szturmuje bramkę Dolcanu, ale akcje są skutecznie kasowane 10-15 metrów przed polem karnym. Sędzia dolicza trzy minuty.

• Dolcan wzmacnia obronę. Mateusz Wieteska zmienia na ostatnie minuty Daniela Ferugę.

• Atak za atak, kontra z kontrę! Najpierw strzał Głowackiego nie znalazł szczęścia, a uderzenie z dystansu Jakubika Skiba paruje piłkę na rzut rożny!

• Damian Jakiubik melduje się na murawie. Zmienia niewidocznego w drugiej połowie Damian Kądziora.

• Kapitalne uderzenie Calderona z woleja. Piłka uderzona czysto, musnął ją jeszcze Skiba, ale po odbiciu się od słupka wpadła do siatki.

• GOL, ANTONIO CALDERON!!!

• Cofam co pisałem kilka minuta temu - Kolejna okazja Głowackiego, który uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego w stronę dalszego słupka i Kryczka końcówkami palców kieruje piłkę na rzut rożny.

• Głowacki dostał dobre podanie i strzelił na bramkę Dolcanu! Kryczka z problemami broni!

• Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Naprawdę nie lekceważę meczu - po prostu niewiele dzieje się na murawie...

• Antonio Calderon miękko zagrał w pole karne, ale nikt nie ruszył. Akcja Stomilu przynosi pierwszy pierwszy w tym spotkaniu korner dla gości. Bez zagrożenia pod bramką Dolcanu.

• Feruga strzela szczupakiem obok bramki! Świetna centra Petasza z lewej strony o mały włos nie zamieniła się asystą.

• Piotr Głowacki zmienia Karola Żwira.

• Meshia nie ruszył do piłki zagranej przez Bucholca. Po chwili lobował Meschia - piłka poleciała metr nad poprzeczką.

• przebojowa akcja Kujawy, kttóy biegł przy linii końcowej w stronę bramki Dolcanu! Dograł na 5. metr do Żwira, ale ten na wślizgu nie sięgnął piłki!

• Nie wiadomo co chciał zrobić Świerblewski."Fałszem" zagrał w kierunku Ferugi, ale ten nie zorientował się w porę. A skrzydłowy Dolcanu powinien uderzyć, bo nie był atakowany

• Petasz skoszony równo z trawą przez obrońcę Stomilu. Sędzia nie zdecydował się pokazać kartki. Niezła centra i Bucholc wybija piłkę głową.

• Irakli Meschia pojawia się na murawie. Zastępuje Tsubasę Nishi'ego.

• Atak pozycyjny Dolcanu i prostopadłe podanie w pole karne do wbiegającego Tarnowskiego. Ten był na spalonym, a dodatkowo doznał urazu po starciu z bramkarzem.

• Dolcan zagęszcza środek pola wprowadzając szóstego pomocnika. Za Daniela Gołębiewskiego wchodzi Antonio Calderon.

• Osoliński huknął z dystansu z woleja. Wyglądało, jakby celował w wyższe rzędy oświetlenia.

• Gołębiewski zwlekał ze strzałem z pola karnego i traci piłkę.

• Lech uderzył zza pola karnego i Kryczka z problemami, na raty łapie piłkę.

• Sawala strzela głową metr nad poprzeczką.

• Kryczka dobrze skrócił kąt i przechwycił piłkę zagraną do Żwira. Kopanina w środku pola, po której naprzemiennie obie strony mają okazję. Przed chwilą Świerblewski uprzedzony przez rywala. Rzut rożny.

• Petasz huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką. Skiba od bramki.

• Atak Dolcanu zatrzymany przed polem karnym Stomilu.

• Wracamy na stadion w Pruszkowie. Stomil jest od dwóch minut na murawie. Dolcan przed chwilą się zameldowani. Bez zmian w obu ekipach .

• Tyle się działo, że odpowiem na pytania: Irakli Meshia jest na ławce rezerwowych. Ławka Stomilu jest dość wąska (5 zawodników) - skoro faktycznie miał problemy ze zdrowiem, to nie wiadomo czy zamelduje się na murawie. Jest ok. 30 kibiców Stomilu w pruszkowskiej klatce. W sektorze VIP jest ok. 10 olsztyńskich dziennikarzy.

• Póki co pierwsze trzy kwadranse rozczarowały. Niewiele się działo na murawie, dobrych sytuacji można policzyć na palcach jednej ręki. W Dolcanie próbował z przodu coś zdziałać Kądzior, ale "sam meczu nie wygra". Stomil miał tak naprawdę jedną okazję przed końcem meczu. Górą był jednak Kryczka, który zdołał zanotować jeszcze 2 pewne "neuery".

Jak będzie wyglądała druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej (przeciętnej) połowy. Dolcan do przerwy remisuje bezbramkowo ze Stomilem.

• Kryczka ratuje Dolcan! Wyszedł górą w sytuacji sam na sam z Kujawą po błędzie obrony!

• Feruga dobrze odwrócił się z piłką i chciał zagrać do Gołębiewskiego, ale zagrał bardzo źle. Pretensje miał również dobrze ustawiony Tarnowski.

• Niespodziewanie odezwali się kibice Dolcanu, którzy najwidoczniej zostali wpuszczeni na stadion.

• Kapitalne uderzenie Kądziora z 20. metra i Skiba efektownie paruje! Po chwili znowu spróbował szczęścia z dystansu - piłka poleciała metr obok lewego słupka!

• Ratajczak podłączył się do akcji ofensywnej i z linii końcowej zagrał na wprost bramki. Tam piłka wyślizgnęła się Kryczce, ale w porę zaasekurował go Sapała.

• Tarnowski zagrał daleką piłkę do Ferugi - ten nie miał szans by opanować piłkę. Łapie ją Skiba.

• Dolcan próbuje prowadzić grę. Stomil nastawiony na kontry. Tarnowski fauluje Ratajczaka na lewej stronie.

• Skiba pewnie chwyta piłkę po centrze z rzutu rożnego. Jeszcze był faulowany.

• Strata Stomilu na 30. metrze i kontra Dolcanu. Gołębiewski nie sięgnął piłki. Jeszce z dystansu huknął Kądzior - Skiba paruje!

• Sapała strzela z woleja zza pola karnego obok słupka!

• Indywidualna akcja Kujawy. "Złamał" akcję na lewą nogę i strzelił wysoko nad poprzeczką.

• Dolcan przed szansą. Gołębiewski zakręcił się w polu karnym i stracił piłkę. Po chwili rzut rożny, który nie sprawił problemów obronie Stomilu.

• Odezwali się kibice Stomilu, którzy siedzą w czerwono-żółtej "klatce". Ogólnie mecz to czy się w piknikowej atmosferze.

• Kądzior centruje w pole karne. Gołębiewski nie sięgnął piłki. Po chwili uderzenie z dystansu Ferugi nie sprawiło problemów Skibie.

• Strzał Kądizora zza pola karnego zblokowany przez Remisza. Piłka zmierzała na rzut rożny, ale w boisku utrzymał ją Skiba.

• Ratajczak przepuścił piłkę między nogami Tarnowskiemu i chciał uderzyć z czuba w stronę bramki Dolcanu. Wyszło bardzo źle - piłka poszła na aut.

• Przebitka w środku pola i piłka trafiła do Świerblewsiego. Ten chciał zagrać od razu do Gołębiewskiego, ale piłka nabrała poślizgu na murawie po czym wpadła do koszyczka Skiby.

• Składna akcja Stomilu lewą flanką i Nishi wszedł w pole karne Dolcanu. Jego zagranie przed bramkę przeciął wślizgiem Klepczarek.

• Sawala spokojnie odgrywa piłkę do bramkarza. Wcześniej prawą stroną chciał zaatakować Nishi, ale bezskutecznie.

• Atak Tarnowskiego prawą stroną został przerwany i Nishi chciał ruszyć z kontrą. Został jednak powalony przez Sapałę.

• Lech chciał uruchomić Kujawę prostopadłym podaniem, ale Kryczka znowu pewnie interweniuje poza polem karnym.

• Świetne prostopadłe podanie do Kujawy, który miałby przed sobą Kryczkę! Jednak bramkarz Dolcanu wyszedł na 25. metr i wślizgiem wygarnął piłkę!

• Efektowna gra piętkami Osolińskiego z Kądziorem przed polem karnym Stomilu. Ten pierwszy nie zdołał zagrać w "uliczkę" do Gołębiewskiego.

• Prostopadłe podanie Kujawy na wolne pole do Lecha zostało przecięte przez Klepczarka. Szybki atak Dolcanu zakończony strzałem Kądziora zza pola karnego. Po rykoszecie piłkę łapie Skiba.

• Czarnecki źle trącił piłkę przed własnym polem karnym, ale jego błąd poprawił Bucholc. Dolcan zaatakował prawą stroną, ale uprzedzony został Tarnowski.

• Na 30. metrze od bramki Dolcanu faulowany był Nishi. Miękka wrzutka z rzutu wolnego i obrońcy Dolcanu wyjaśniają sytuację.

• Gwizdek sędziego i Stomil zaczyna spotkanie!

• Przy hymnie Dolcanu na murawie pojawiają się. dolcan na czerwono-czarno, Stomil na szaro.

• Dolcan - Stomil LIVE! Mecz na szczycie I ligi w Pruszkowie, czyli zapowiedź meczu przygotowana przez Konrada Kryczkę.

• Wraz z początkiem relacji Dolcan i Stomil prowadziły rozgrzewkę. Niestety zdjęć nie będzie ze względu na mało stabilne łącze internetowe. Kilka minut udali się do szatni na herbatkę z cytryną.

• Rezerwowi Dolcanu: Maciej Humerski, Michał Bajdur, Mateusz Wieteska, Adrian Ligienza, Antonio Calderon, Aleksander Jagiełło.

• Przed momentem pojawiły się wyjściowe składy obu ekip.Pora na rezerwowych - zacznijmy od ławki Stomil Olsztyn: Dawid Miecznikowski, Piotr Głowacki, Irakli Meshia, Michał Trzeciakiewicz, Tomasz Chałas.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu trzeciego w tabeli Dolcanu z wiceliderem, Stomilem Olsztyn.

• Pożegnanie z Pruszkowem? Wiele na to wskazuje, ale w jakim stylu - poprzednie dwa mecze na tym obiekcie Dolcan wygrywał (z Pogonią Siedlce oraz Rozwojem Katowice). Teraz drugi raz jako gospodarz gra przy Bohaterów Warszawy 4, gdzie za 40 minut w meczu na szczycie podejmie Stomil Olsztyn.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA DOLCAN ZĄBKI - STOMIL OLSZTYN

Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3

Pierwszoligową sobotę rozpoczniemy w Pruszkowie, gdzie Dolcan Ząbki jako gospodarz podejmie wicelidera rozgrywek, Stomil. Podopieczni Dariusza Dźwigały w dwóch ostatnich meczach sięgnęli po komplet punktów i wygrali swoje spotkania kolejno z Rozwojem i Bytovią. Dziś przyjdzie im zmierzyć się z bardzo dobrze spisującym się Stomilem, który traci do liderującego Chrobrego tylko punkt, ale ma zaległy mecz do rozegrania.