Dolnośląskie kluby w ogniu sparingów. Pogromy i wyniki na styku (WYNIKI)

Piotr Janas
Piotr Janas
Miedź Legnica rozgromiła MKS Kluczbork, wygrywając aż 7:0
Miedź Legnica rozgromiła MKS Kluczbork, wygrywając aż 7:0 Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu
W miniony weekend zwycięstwem zgrupowanie w Turcji zakończyło KGHM Zagłębie Lubin. „Miedziowi” ograli bułgarską Ardę Kyrdżali 3:1. Sparowały także dolnośląskie kluby I, II i III ligi.

W sobotę piłkarze Zagłębia wrócili do Polski. Do rozpoczęcia rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie będą przygotowywali się na własnych obiektach. Pierwszy mecz o stawkę rozegrają już w najbliższy piątek, a ich rywalem będzie Wisła Płock.

Znacznie później na ligowe boiska powrócą pierwszoligowcy, dlatego u nich akurat przygotowania w pełni. Miedź Legnica z racji na pandemię i związane z nią obostrzenia zrezygnowała z wylotu na obóz za granicę. Legniczanie w ostatnich dniach zmierzyli się z trzecioligowym MKS-em Kluczbork i rozgromili go aż 7:0.

Dla Chrobrego Głogów brak zagranicznego zgrupowania to akurat norma. Głogowianie w sobotę rozegrali sparing z drugoligowym Górnikiem Polkowice, który po bramkach młodego Dominika Piły i doświadczonego Mikołaja Lebedyńskiego wygrali 2:1. Gola dla polkowiczan strzelił Mateusz Baszak.

Inny dolnośląski drugoligowiec, czyli rezerwy Śląska Wrocław, zebrały srogie lanie od walczącego o powrót na szczebel centralny Ruchu Chorzów. „Niebiescy” wygrali aż 5:0, a dwie bramki strzelił wychowanek Śląska Wrocław Mariusz Idzik.

5:2 z VI-ligową Lechią Dzierżoniów wygrała Ślęza Wrocław.

Sparingi

KGHM Zagłębie Lubin - Arda Kardzhali 3:1 (2:0)
Bramki: Starzyński 8, Crnmarković 37, Szysz 74 - Juninho 54.
Zagłębie: Hładun - Wójcicki, Jończy, Crnomarković, Balić - Szysz, Poręba, Baszkirow (73. Żubrowski), Starzyński, Dražić (73. Pakulski) - Mráz (73. Sirk).
Arda: Simeonow - Żelew, Stojew, Carbonieri, Kostadinow - Aleksandrow, Martinow, Kotew, Rumenow, Kokonow - Delew.

Chrobry Głogów - Grórnik Polkowice 2:1 (1:1)
Bramki: Piła 15, Lebedyński 75 - Baszak 44.
Chrobry (I połowa): Makuchowski - testowany 1, Michalec, testowany 2, Ziemann, Mandrysz, Michalczyk, Bryła, Machaj, Piła, Kowalczyk.
Chrobry (II połowa): Bieszczad - Ilków-Gołąb, Juraszek, testowany 2 (70. Pietrzczyk), Stolc, Cywka, Kolenc, Antochów, Banaszewski, Piotrowski, Lebedyński.
Górnik: Malec (46. Szymański) - Radziemski (46. Fryzowicz), Kowalski-Haberek (78. Poczwardowski), Magdziak (46. Opałacz), Ratajczak, Sobków (46. Borkowski), Żołądź (83. Sowiński), Wacławczyk (64. Mazurowski), Terpiłowski (46. Bancewicz), Szuszkiewicz (46. Baranowski), Baszak (46. Piątkowski).

Miedź Legnica - MKS Kluczbork 7:0 (4:0)
Bramki: Zieliński 15-k., Makuch 16, Lehaire 38, Bednarski 42, Drzazga 54, 89-k., Kwolek 65.
Miedź (I połowa): Lenarcik - Biernat, Garuch, Purzycki, Pinillos, Roman, Zieliński, Bednarski, Lehaire, Makuch (35. Karolczak), Hoogenhout.
Miedź (II połowa): Maksymowicz - Pleśnierowicz, Matuszek, Drzazga, Karolczak (64. Śliwa), Tupaj, Tront, Mijusković, Marcate (64. Kaczmarek), Azikiewicz, Kwolek.
MKS (I połowa): D. Witek - Paradowski, Gierak, Przystalski, Witkowski, Włodarczyk, Nykiel, Lewandowski, Jaszczak, Jaszyk, F. Latusek.
MKS (II połowa): Jeziorowski - Szota, K. Latusek, Wojnarowski, Janik, Pudlik, Franczuk, S. Witek, Rychlik, Begar, Smolarek.

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław 5:0 (3:0)
Bramki: Idzik 17, 24, Mokrzycki 30, zawodnik testowany 71, Paszek 85.
Ruch (I połowa): Bielecki - Kasolik, Sikora, Kawula - Będzieszak, Rudek, Wyroba, Mokrzycki, Janoszka, Kwaśniewski - Idzik.
Ruch (II połowa): zawodnik testowany I - Lechowicz, Słota, Kulejewski, Kowalski, Neugebauer, zawodnik testowany II, Paszek, Siwek, Wójtowicz, zawodnik testowany III (77. Kwaśniewski).
Śląsk II: Tysiak - Caliński, Poprawa, Kucharczyk, Maćkowiak - Łyszczarz, Boruń, Bukowski, Bargiel, Fediuk - Bergier.
W II połowie grali także: zawodnik testowany, Michalski, Trepczyński, Maruszak, Szymański, Jarzębowski, Kotowicz, Młynarczyk, Czapliński.

Ślęza Wrocław - Lechia Dzierżoniów 5:2 (0:2)
Bramki: Olejniczak 62, Traczyk 78, Muszyński 85, Wawrzyniak 87, Stempin 89 - Chrapek 7, Zatwarnicki 45.
Ślęza: Zabielski (72.testowany), Muszyński, Tomaszewski, Samiec, Dyr (46. Kotyla), Olejniczak (69. Wawrzyniak), Stempin, Stępień (69. Stańczak), Bialik (46. Traczyk), Telatyński (46. Kluzek), Pisarczuk.
Lechia: Spaleniak - Knyrek, Korzeniowski, Chrapek, Łazarowicz, zawodnik testowany I, Chlipała, Miazga, Zatwarnicki, Rzepski, Orłowski.
Grali także: Krzyżaniak, Ziółkowski, Rudnicki, zawodnik testowany II, Sztuka, Dzwolak, Dawidziak, Kaczmarek, M. Majewski.

Zagłębie II Lubin - MKP Wołów 4:1 (0:0)
Bramki: Czerwiński, Nagrodzki (dwie), zawodnik testowany - Żbik.
Zagłębie (I połowa): Wierzchowski - Kłudka, Warpas, Romanski, Sobczak, Górski, Pieńko, Zając, Kusztal, Laskowski, Hanc.
Zagłębie (II połowa): Steffen - Pochyra, Czerwiński, Posmyk, Karasiński, Kruszelnicki, Dzidek, Nagrodzki, Więcek, dwóch zawodników testowanych.
MKP (I połowa): Golinowski - Gałecki, Kamiński, Supranionek, Moskwa, Kamraj, Stupienko, Draczyński, Sergio, Miłkowski, Wróbel.
MKP (II połowa): Seweryn - Aramowicz, Kościuk, Juwa, Judziński, Żbik, Czupry, Rosiński, Trójniarz, Gacek, Wróbel.