Dramat w meczu towarzyskim Tajlandii ze Słowacją. Ondrej Duda uratował życie Martinowi Skrtelowi

Press Focus/x-news
Podczas spotkania towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami Tajlandii a Słowacji doszło do dramatycznej sceny na boisku. W 27 minucie, po trafieniu piłką w twarz, przytomność stracił kapitan Słowaków, Martin Skrtel. 33-latek w wyniku uderzenia zadławił się językiem, co mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście natychmiast do swojego kolegi z drużyny podbiegł Ondrej Duda i zdecydowanym ruchem udrożnił mu drogi oddechowe.

Co ciekawe, po dłuższej przerwie, podczas której udzielano piłkarzowi pomocy, doświadczony obrońca był w stanie kontynuować grę w spotkaniu przez kolejne 45 minut. Ondrej Duda został podwójnym bohaterem reprezentacji Słowacji. Nie tylko udzielił pomocy swojemu koledze, ale również strzelił pierwszego gola w meczu oraz zaliczył asystę przy decydującej bramce Słowaków. Spotkanie zakończyło się wygraną naszych południowych sąsiadów 3:2.