Dramatyczna końcówka w Gorzowie!

Michał Wieczorek
Gorzowianie są faworytem meczu z Wisłą
Gorzowianie są faworytem meczu z Wisłą KOGUT (Ekstraklasa.net)
W zaległym meczu 12. kolejki Unibet I ligi GKP Gorzów zremisował na własnym boisku z Wisłą Płock 1:1. Goście wyrównali w ostatniej minucie spotkania, strzelając gola z rzutu karnego.

Szybko strzelona bramka ustawiła mecz w Gorzowie. I właśnie początek spotkania i sama jego końcówka były najciekawszym fragmentem całego widowiska. 10 minut po błyskawicznym golu Grzegorza Wana z drugiej minuty, do wyrównania mógł doprowadzić Bartłomiej Sielewski , ale jego strzał odbił się od słupka. Gorzowianie tylko momentami oddawali inicjatywę gościom. Na własnym boisku nie było jednak do tej pory na nich mocnych. Poległa tu Pogoń Szczecin i Górnik Zabrze, zaledwie zremisował Widzew Łódź.

Ale jednobramkowa przewaga to nie jest wynik, którego nie można odrobić. Boleśnie przekonała się o tym "11" Adama Topolskiego tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Wyrównanie padło w dodatku po strzale z rzutu karnego, bo wcześniej ręką w polu karnym zagrywał Paweł Grocholski. GKP było w tym spotkaniu drużyną lepszą, ale nieskuteczność pod bramką rywala została skarcona i wykorzystana przez drużynę Dariusza Kubickiego.