Druga przegrana Elany w sezonie. Torunianie nie dali rady w Stalowej Woli

Daniel Ludwiński
Porażki Elany w Stalowej Woli kibice raczej się nie spodziewali
Porażki Elany w Stalowej Woli kibice raczej się nie spodziewali Sławomir Kowalski
Stal Stalowa Wola pokonała Elanę Toruń 1:0. Bramka, która dała gospodarzom zwycięstwo, padła tuż przed końcem pierwszej połowy.

Na początku sierpnia w pierwszym tegorocznym meczu obu drużyn Elana wygrała 2:1, a piłkarze Stali strzelili honorowego gola dopiero w końcówce. Czas pokazał, że wynik nie był przypadkowy - torunianie zadomowili się w czołówce, a ich rywale ze Stalowej Woli stali się ligowymi średniakami.

Niestety, w sobotnie wczesne popołudnie Stal zrewanżowała się za porażkę sprzed ponad trzech miesięcy. W ostatnich dwóch kolejkach miejscowi zanotowali co prawda porażkę i remis, ale tym razem i tak zdołali pokonać nasz zespół. Elana straciła gola tuż przed przerwą, gdy Michała Nowaka pokonał Andrzej Trubeha.

W drugiej połowie torunianie niestety nie zdołali wyrównać i musieli przełknąć gorycz porażki. To dopiero druga przegrana Elany w tym sezonie - pod tym względem i tak są najlepsi w lidze razem z Widzewem Łódź i GKS-em Bełchatów. Jednocześnie trudno jednak nie zauważyć, że w ostatnich siedmiu kolejkach nasz zespół wygrał tylko raz.

Stal Stalowa Wola - Elana Toruń 1:0 (1:0)
1:0 Trubeha (45)
Elana: Nowak - Górka, Banach (ż) (46 Felsch ż) Kołodziejski, Dobosz - Kościelniak (ż), Lenartowski (72 Kryszak), Stefanowicz, Stryjewski, Wołkowicz (73 Lenkiewicz) - Kozłowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ, a dowiesz się więcej!

Materiał oryginalny: Druga przegrana Elany w sezonie. Torunianie nie dali rady w Stalowej Woli - Nowości Dziennik Toruński