Druga wygrana Śląska na obozie w Turcji (Film)

Piotr Janas
W sobotę piłkarze Śląska Wrocław wygrali z gruzińskim FC Saburtalo Tbilisi 3:0. Dla podopiecznych Jana Urbana był to drugi sparing i drugi triumf na zgrupowaniu nad Bosforem. Gole dla "wojskowych" strzelili Robert Pich, Ryota Morioka i Joan Roman.

Urban po raz kolejny postawił na ustawienie z jednym defensywnym pomocnikiem, którym od pierwszych minut był Aleksandar Kovacević. Przed Serbem operowali Ryota Morioka i Sito Riera, a za jego plecami duet stoperów Piotr Celeban - Adam Kokoszka.

- W tych sparingach każdy zespół chce przetestować warianty nad którymi pracuje i nie inaczej jest w naszym przypadku - przyznał po meczu nowy szkoleniowiec Śląska.

Wyraźnie więc widać, że obcokrajowcem spoza Unii Europejskiej, który najbardziej ucierpiał na ostatnim transferze wrocławian, jest Lasha Dvali. Zarówno w sobotę jak i w poprzednim sparingu (z bułgarskim Lokomotivem Gorna, wygranym przez WKS 2:0-red.) Gruzin wchodził na boisko z ławki rezerwowych, zmieniając kogoś z dwójki Morioka - Kovacević.

Po pierwszej połowie "zielono-biało-czerwoni" prowadzili 1:0. Wynik w 39 min otworzył Robert Pich, który efektownym szczupakiem wykończył dośrodkowanie Kamila Dankowskiego.

Po zmianie stron kardynalny błąd w obronie beniaminka gruzińskiej ekstraklasy na gola zamienił Ryota Morioka, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rezultat na 3:0 ustalił Joan Angel Roman. Dla Hiszpana było to pierwsze trafienie w barwach Śląska.

Choć wynik jest przekonujący, to trener Urban nadal nie jest zadowolony ze skuteczności swoich podopiecznych. - W ofensywie mieliśmy powtórkę z rozrywki. Graliśmy nieźle, bo często dochodziliśmy do pozycji strzeleckich, ale przy takiej liczbie okazji wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Nadal marnujemy za dużo sytuacji i to musi się poprawić. Będziemy robili piłkarzom treningi indywidualne, by to zmienić - zapewnił były trener m.in. Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Urban dodał także, że zwycięstwa w sparingach są dla niego ważne, ponieważ zwiększają pewność siebie u zawodników i przyzwyczajają ich do wygrywania. W Turcji Śląsk rozegra jeszcze jeden mecz kontrolny. We wtorek rywalem wrocławian będzie niemiecki czwartoligowiec SV Waldhof Mannheim.

Śląsk Wrocław - FC Saburtalo Tbilisi 3:0 (1:0)
Bramki: Pich 39, Morioka 60, Roman 90.
Śląsk: Pawełek (55. Kamenar) - Dankowski, Kokoszka (77. Łyszczarz), Celeban, Pawelec (70. Zieliński) - Riera (70. Roman), Kovačević (60. Dwali), Madej (65. Stjepanović), Morioka, Pich - Biliński (80. Idzik).

Materiał oryginalny: Druga wygrana Śląska na obozie w Turcji (Film) - Gazeta Wrocławska