Drugoligowa Wisła Puławy w okresie roztrenowania. Podopieczni Mariusza Pawlaka przegrali towarzyskie starcie z Siarką Tarnobrzeg

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Wisła Puławy
Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy rundę jesienną trwającej kampanii zakończyli na piątym miejscu, co daje prawo gry w barażach o zaplecze krajowej elity. Podopieczni Mariusza Pawlaka (z biało-niebieskimi pracuje już od ponad trzech lat) są w okresie roztrenowania, a piątek w Gołębiu rozegrali mecz kontrolny z Siarką Tarnobrzeg. Ligowy rywal "Dumy Powiśla" był lepszy i zwyciężył 4:2. Przypomnijmy, że w spotkaniu o punkty Wisła wygrała 4:2.

Puławianie zagrali bez kilku podstawowych zawodników, którzy dostali wolne. Szansę występu dostało kilku młodzieżowców. To między innymi Dawid Błasik, czy Adam Gałązka. Obydwaj jesienią nie pojawili się na murawie w rozgrywkach eWinner 2. ligi. Poza tym testowano jednego zawodnika, występującego na pozycji obrońcy.

Początek potyczki należał do Siarki. Ta w 13. minucie objęła prowadzenie za sprawą Ivana Agudo. Zespół z Podkarpacia nie cieszył się długo z prowadzenia, ponieważ w 22. min. wyrównał Ednilson Furtado. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Oskar Przywara.

Później w pierwszej połowie gole zdobywała już tylko ekipa z Tarnobrzega. Najpierw piłkę po rzucie rożnym głową do siatki skierował Pawło Czmełenko, a następnie Alberta Posiadałę pokonał Krzysztof Zawiślak.

Na drugą część gry trener Pawlak desygnował praktycznie nową jedenastkę. Ale to Siarka cieszyła się z kolejnej bramki, tym razem autorstwa Pawła Rogali. W 67. min. końcowy wynik potyczki ustalił Dominik Banach. I tym samym towarzyską konfrontację wygrała drużyna znajdująca się w strefie spadkowej eWinner 2. ligi.

Już w najbliższy czwartek Wisłę czeka kolejny sprawdzian. Tym razem zmierzy się ona z pierwszoligową Resovią.

Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg 2:4 (1:3)
Bramki: Furtado 22, Banach 67 – Agudo 13, Czmełenko 32, Zawiślak 43, Rogala 66
Wisła (I połowa): Posiadała – Przywara, Błasik, Majewski, Gałązka, Puton, Kaczmarek, Wlaźlik, Skałecki, Kołtański, Ednilson Furtado; Wisła (II połowa): Zieliński – Turek (80 Czapla), Wiech, Majewski (65 Skałecki), zawodnik testowany, Kona, Kołtański (65 Mościcki), Ryszka, Szymanek, Banach, Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak
Siarka: Pietryga – Kwaśniewski, Czmełenko, Józefiak, Cichocki, Kaliniec (46 Hrnciar), Furman, Rogala, Agudo, Mróz (46 Sumara), Zawiślak. Trener: Łukasz Becella
Żółta kartka: Furtado