Drutex-Bytovia Bytów - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO. Czy Raków jeszcze walczy o awans?

Bytovia Bytów

1

Raków Częstochowa

0

• Zawodnicy Drutex-Bytovii Bytów przed własną publicznością skromnie pokonali Raków Częstochowa 1:0. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył po uderzeniu z dystansu Marek Opałacz. Bytovia na siedem punktów oddaliła się od miejsca barażowego. Dla przyjezdnych z Częstochowy była to już trzecia z rzędu porażka.

• Koniec spotkania! Bytovia pokonała Raków 1:0 i oddaliła się od miejsca barażowego.

• Arbiter Kruczyński doliczył trzy minuty do drugiej części gry.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Boisko opuścił Marek Jakóbowski, a zameldował się na nim Orlando Kpassa.

• Ostre wejście Adama Radwańskiego. Gracz gości obejrzał żółty kartonik.

• Janusz Surdykowski napomniany przez arbitra żółtą kartką.

• Sebastian Kamiński uderzał z rzutu wolnego. Strzał prawego obrońcy bardzo niecelny.

• Kamil Wacławczyk opuszcza plac gry. W jego miejsce na murawie zameldował się Jakub Wilk.

• Na strzał z woleja zdecydował się Łukasz Wróbel. Uderzenie defensora Bytovii było jednak bardzo niecelne.

• Wojciech Wilczyński pojawił się na murawie w miejsce Bartosza Wolskiego.

• Ostatnia zmiana w ekipie Rakowa. Adam Mesjasz wszedł w miejsce Dariusza Formelli.

• Gwizdek arbitra. Sebastian Kamiński złapany na pozycji spalonej.

• Zawodnicy Rakowa atakowali lewą flanką. Ostatecznie futbolówka znalazła się w rękach Michała Szromnika.

• Mecz zakończył już Karol Mondek, a w jego miejsce wchodzi Hubert Tomalski.

• I zagrożenie pod bramką Rakowa po stałym fragmencie gry! Sebastian Kamiński dograł z rzutu rożnego, a Janusz Surdykowski uderzył ponad poprzeczką.

• Dobrą okazję miał Raków. Artiom Rachmanow główkował z kilku metrów, ale nie trafił w światło bramki.

• W odpowiedzi akcja Rakowa. Piłka po strzale jednego z przyjezdnych odbiła się od poprzeczki i wyszła na aut bramkowy!

• Janusz Surdykowski mógł podwyższyć na 2:0. Do snajpera Bytovii podawał Michał Rzuchowski, ale Surdykowski chybił.

• Kolejny żółty kartonik. Tym razem sędzia Kruczyński ukarał Mateusza Zacharę.

• Reaguje Marek Papszun. Boisko opuścił Rafał Figiel, a w jego miejsce pojawił się Krystian Wójcik.

• Sędzia ukarał żółtą kartką bramkarza Jakuba Szumskiego za dyskusję.

• Z rzutu wolnego uderzył Sebastian Kamiński. Futbolówka w rękawicach Jakuba Szumskiego.

• Żółtą kartkę obejrzał Piotr Malinowski z Rakowa.

• W pole karne przyjezdnych dogrywał Jakub Kuzdra. Żaden z graczy Bytovii nie doszedł jednak do piłki.

• I okazja dla Bytovii. Niewiele brakowało, by Janusz Surdykowski przeciął piłkę głową po dośrodkowaniu. Futbolówkę wybili jednak defensorzy Rakowa.

• Pierwsza żółta karta. Arbiter upomniał strzelca gola Marka Opałacza.

• Silne uderzenie z dystansu piłkarza Rakowa, ale Michał Szromnik był na posterunku!

• Arbiter wznowił grę po przerwie!

• Koniec pierwszej połowy! Drutex-Bytovia prowadzi do przerwy z Rakowem 1:0!

• Minuta doliczona do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

• Było groźnie w szesnastce Drutex-Bytovii, ale sytuację wyjaśnił Fran Gonzalez.

• Prostopadła piłka do Marka Jakóbowskiego, ale wślizgiem piłkę wygarnął graczowi Bytovii Jakub Szumski!

• Aktywny w ostatnim fragmencie gry Michał Jakóbowski oddał piłkę Michałowi Rzuchowskiemu, ale po chwili defensorzy Rakowa powstrzymali gracza gospodarzy.

• Składna akcja gospodarzy. Kamil Wacławczyk do Sebastiana Kamińskiego. Defensor Bytovii dośrodkował piłkę w kierunku Jakóbowskiego, ale liniowy zasygnalizował pozycję spaloną.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Góra. Bramkarz Bytovii Michał Szromnik nie musiał interweniować - strzał był niecelny.

• W dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Mateusz Zachara. Jego uderzenie zablokował jednak Marek Jakóbowski. Ważna interwencja zawodnika Bytovii.

• Na uderzenie z powietrza zdecydował się Michał Rzuchowski. Grę przerwał jednak gwizdek sędziego. Gracz Bytovii zagrał ręką.

• Więcej z gry w ostatnim fragmencie mają zawodnicy Rakowa, ale Bytovia umiejętnie się broni.

• Było groźnie pod bramką Bytovii! Dobra interwencja Michała Szromnika, który uprzedził Mateusza Zacharę.

• Piekielnie mocne uderzenie Marka Opałacza z dystansu i piłka zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Szumskiego. Arbiter po konsultacji z asystentem uznał gola.

• GOOOOOL! MAREK OPAŁACZ! BYTOVIA PROWADZI 1:0!

• Tempo meczu wyraźnie siadło. Niestety na boisku obserwujemy dużo niedokładności w poczynaniach obu ekip.

• Kwadrans gry za nami. Na stadionie w Bytowie bez goli, choć obie drużyny stworzyły sobie po jednej bramkowej sytuacji.

• Marek Opałacz dogrywał do Michała Jakóbowskiego. Zawodnik gospodarzy uderzył futbolówkę głową - minimalnie niecelnie!

• Kapitalna okazja Rakowa! Prostopadłe podanie do Jose Embalo i zawodnik gości stanął oko w oko ze Szromnikiem. Golkiper Bytovii nie dał się zaskoczyć!

• Gospodarze stworzyli spore zamieszanie w szesnastce gości, ale arbiter dopatrzył się faulu gracza Bytovii.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Arbiter Kruczyński zasygnalizował, ze w ofensywie przewinił Janusz Surdykowski.

• Rajd Michała Jakóbowskiego lewą flanką. Zawodnik gospodarzy wywalczył rzut rożny.

• Marek Opałacz zagrywa piłkę w pole karne w kierunku Janusza Surdykowskiego. Snajper gospodarzy nie doszedł do piłki.

• Spokojny początek meczu w Bytowie. W ataku pozycyjnym gracze Drutex-Bytovii.

• Pierwszy gwizdek sędziego Daniela Kruczyńskiego. Spotkanie w Bytowie właśnie się zaczęło!

• Obie ekipy pojawiły się już na murawie. Za parę chwil pierwszy gwizdek arbitra!

• Dzisiejszy pojedynek sędziować będzie Daniel Kruczyński z Żywca.

• W poprzednich czterech kolejkach zawodnicy Bytovii zdobyli tylko cztery punkty, a tydzień temu ulegli na wyjeździe Puszczy Niepołomice (0-2). Czy dzisiaj podopieczni Adriana Stawskiego sięgną po punkty?

• Rezerwowi Raków: Kos, Mesjasz, Kościelny, Sapała, Wójcik, Szczepański, Tomalski.

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Rezerwowi Bytovia: Witan, J. Wilk, Kpassa, Wilczyński, Żarskis, Biel, Hebel

• Raków Częstochowa już nie jest tą drużyną, która jesienią zaskakiwała rywali. Po przeciętnym starcie rundy wiosennej beniaminek z Częstochowy wypadł z ligowej czołówki i obecnie zajmuje 10. miejsce.

• Punktów bardziej potrzebuje drużyna z Pomorza. Drutex-Bytovia zajmuje 14., czyli ostatnie bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Bezpośrednio na nią naciskają wszystkie zespoły z pozycji barażowej i spadkowych.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 27. kolejki 1. ligi, w którym Drutex-Bytovia Bytów podejmie Raków Częstochowa.

Romek Kamiński

©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Już w sobotę o godzinie 18:00 na murawę stadionu w Bytowie wybiegną zawodnicy Drutex-Bytovii oraz Rakowa Częstochowa. Obie ekipy będą zacięcie walczyć o zdobycie pełnej puli. A komu się to uda? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Po zwycięstwie z Górnikiem Łęczna kibice w Bytowie mogli mieć nadzieję na to, że ich drużyna pójdzie za ciosem w następnym spotkaniu. Na ich nieszczęście tak się jednak nie stało. Bytowianie polegli przed tygodniem w Niepołomicach z miejscową Puszczą i do sobotniego spotkania podchodzić będą z ostatniej bezpiecznej pozycji w ligowej tabeli.

- Jesteśmy bardzo niepocieszeni.
Liczyliśmy na to, że więcej ugramy na tym terenie. Wiedzieliśmy jak Puszcza gra i niepotrzebnie daliśmy się wciągnąć w te przebijanki. Dla nas gra w powietrzu nie była atutem. W momencie, gdy sprawdzaliśmy piłkę na ziemię to mogliśmy zdziałać więcej. Po takiej grze mieliśmy jedną sytuację w pierwszej połowie, którą powinniśmy wykorzystać. Szybko stracona bramka ustawiła ten mecz. Kontuzja Kamila Adamka też pokrzyżowała nam plany. Wyszliśmy w drugą połowę z nastawieniem, aby szybko strzelić bramkę. Prowadziliśmy grę, ale Puszcza odgryzała się niebezpiecznymi kontrami i bardzo dobrze się broniła - mówił po ostatniej porażce trener Czarnych Wilków, Adrian Stawski.

Nie najlepiej wygląda ostatnio również sytuacja w drużynie z Częstochowy. Zawodnicy Rakowa przegrali dwa ostatnie spotkania, odpowiednio z Zagłębiem Sosnowiec i Chrobrym Głogów. Zarówno zawodnicy jak i kibice mocno liczą na przełamanie złej serii już w sobotę w Bytowie. Aktualnie Raków ma na swoim koncie 36 punktów, co daje im na ten moment 9. pozycję w ligowej tabeli.

Dotychczas obie drużyny mierzyły się ze sobą siedmiokrotnie. W trzech takich pojedynkach górą okazywali się gracze Bytovii, dwukrotnie zwyciężyli zawodnicy Rakowa, a dwa razy mecz kończył się podziałem punktów. A jak będzie w spotkaniu prowadzonym przez sędziego Kruczyńskiego? Relację LIVE z tego spotkania przeprowadzi GOL24.pl!