Drutex-Bytovia Bytów wygrała 2:1 z Olimpią Elbląg w sparingu

RR
Drutex-Bytovia wygrała drugi sparing tego lata
Drutex-Bytovia wygrała drugi sparing tego lata Piotrhukalo
Drugi sparing tego lata piłkarze Druteksu-Bytovii zakończyli zwycięstwem. W sobotnie popołudnie na stadionie w Bytowie pokonali II-ligową Olimpię Elbląg 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli jednak w końcówce meczu za sprawą Jakuba Czeleja.

W konfrontacji drużyny z dołów tabeli Nice I ligi i czołówki tabeli II ligi górą w sobotę w Bytowie byli ci pierwsi. Podopieczni trenera Adriana Stawskiego musieli się jednak postarać, aby ten mecz kontrolny wygrać. Zaczęli idealnie, od prowadzenia już w 7. minucie, kiedy to Michał Jakóbowski wykorzystał błąd rywali, podał do Kamila Wacławczyka, a ten trafił do pustej bramki.

Pół godziny później był już jednak remis, kiedy to pomylił się Filip Modelski i tak przecinał podanie, że podał do Antona Kołosowa. Grający już od lat w Olimpii Ukrainiec nie zmarnował tego prezentu i pokonał Andrzeja Witana.

Bytovia szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołała przechylić w ostatnich minutach. Dokładnie w 85. Wówczas Jakub Czelej dobrze zachował się w polu karnym i zdobył bramkę.

To był drugi i zarazem ostatni sparing Druteksu-Bytovii w tej części przygotowań do sezonu. Już w sobotę 15 lipca nasz I-ligowiec rozpocznie grę w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Bytowiacy tego dnia o godz. 17 zagrają na wyjeździe z ŁKS-em 1926 Łomża.

Po sparingu klub zakomunikował, że związał się rocznym kontraktem z Jakubem Kuzdrą. 19-latek jest wychowankiem Jutrzenki Wierzchosławice. Reprezentował również barwy Unii Tarnów i Piasta Gliwice. W ostatnim sezonie grał w Polonii Bytom, w której wystąpił w 28 spotkaniach w II lidze.

– Skusiła mnie przede wszystkim perspektywa grania i dalszego rozwoju. Podoba mi się w Druteksie-Bytovii. Ostatnio grałem w Polonii Bytom i to tak naprawdę była szkoła życia – powiedział Kuzdra.

Drutex-Bytovia - Olimpia Elbląg 2:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Kamil Wacławczyk (7), 1:1 Anton Kołosow (38), Jakub Czelej (85)

Bytovia: (I połowa) Witan - Wilk, Bąk, Modelski, Kuzdra - Rzuchowski, Wacławczyk, Biel, Jakóbowski - González, Kpassa
(II połowa) Oszmaniec - Wilczyński, Burzyński, Almeida, Kamiński, Poczobut - Wolski, Sanocki, Czelej, Cieślik - Kpassa (63 Hendryk)

Pavels Steinbors: Wiedziałem, jak piłkarze Legii wykonują karne

Agencja TVN/x-news

Materiał oryginalny: Drutex-Bytovia Bytów wygrała 2:1 z Olimpią Elbląg w sparingu - Dziennik Bałtycki