Dublet Sebastiana Szymańskiego w derbach Rotterdamu! Precyzja i poezja

Krzysztof Kowalski
PAP/EPA
Powołany do reprezentacji Polski na mundial Sebastian Szymański strzelił dwa gole dla Feyenoordu Rotterdam w wygranym 5:1 derbowym meczu u siebie z Excelsiorem w 14. kolejce holenderskiej ekstraklasy. 23-letni pomocnik ma już sześć trafień w obecnym sezonie ligowym.

Sebastian Szymański trafił do siatki gości w 11. (wyrównał na 1:1) i 50. minucie (na 3:1). Bardzo efektowny był pierwszy z tych goli. Polski pomocnik, znany z precyzyjnych uderzeń z dystansu, popisał się mocnym uderzeniem zza pola karnego.

Został zmieniony w 69. minucie i może już lecieć do Polski na zgrupowanie kadry przed mistrzostwami świata.

17-krotny reprezentant kraju dołączył do holenderskiego klubu w lipcu, jest wypożyczony z Dynama Moskwa.

Feyenoord zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. O trzy wyprzedza Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven.

Feyenoord Rotterdam - Excelsior Rotterdam 5:1 (2:1)

Bramki: Sebastian Szymański 11, 50, Orkun Kokcu 20, 66, Patrik Walemark 78 - Kenzo Goudmijn 4