Dwie asysty Wszołka, jedna Kuby! "Zielu" załatwił karnego! Polacy aktywni w Serie A [RELACJA, WIDEO]

Tomasz J. Górski, tom
W 23. kolejce Serie A Fiorentina i Hellas Verona wygrały swoje mecze z Carpi i Atalantą Bergamo. Bardzo dobre spotkania zanotowali Jakub Błaszczykowski oraz Paweł Wszołek, którzy zanotowali asysty. Ekipa Wszołka i Dominika Furmana odniosła premierowe zwycięstwo w Serie A.

Zamykający tabelę Hellas potrzebował punktów jak powietrza. Seria trzech remisów z rzędu dawała cień szansy na kolejny mecz bez porażki, co pozwoliłoby dogonić będące w „czerwonej strefie” Frosinone i Carpi.

Jednak po pół godzinie zespół z miasta Romeo i Julii przegrywał po trafieniu Andrei Contiego z bliskiej odległości. Jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu. Paweł Wszołek „złamał” akcję do środka i zagrał do Luki Sligardiego, który po ograniu dwóch obrońców Atalanty strzelił nie do obrony. W drugiej połowie gospodarze mieli ułatwione zadanie, bowiem drugą żółtą kartkę otrzymał Boukary Drame. Hellas dążyło do strzelenia bramki, ale ataki były skutecznie rozbijane. Udało się dopiero w 83. minucie. Znowu w roli głównej wystąpił Paweł Wszołek. Polski pomocnik, który wyraźnie odżył w klubie od czasu zmiany trenera, opanował piłkę na prawej stronie „szesnastki” gości i zagrał na 13. metr do Giampaolo Pazziniego, który nie zwykł marnować takich okazji i zapewnił swojej drużynie premierowe (!) zwycięstwo w lidze w tym sezonie. Dominik Furman cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Hellas Verona – Atalanta 2:1

Bramki: Sligardi 42', Pazzini 83' – Conti 30'
Żółte kartki: Albertazzi 15', Inoita 45'2' – Drame 20', de Roon 43', Migliaccio 83', Pinilla 90+1'
Czerwona kartka: Drame 55' (za drugą żółtą)

Hellas Verona: Gollini – Pisano, Moras, Helander, Albertazzi (Gilberto 68') – Wszołek, Marrone, Ionita (Gomez 78'), Siligardi (Emmanuelson 46') – Toni, Pazzini
Atalanta Bergamo: Sportiello – Toloi, Masiello, Cherubin – Conti (Raimondi 68'), Migliaccio, de Roon, Drame – Diamanti, Boriello (Pinilla 82'), Gomez (Brivio 77')

W drugim meczu, Fiorentiny z Carpi, po raz pierwszy od dłuższego czasu wystąpił przez całe spotkanie Jakub Błaszczykowski. Już w drugiej minucie „Viola” wyszła na prowadzenie po golu Borjy Valero.

Polski pomocnik chciał od razu zaznaczyć swoją obecność rajdami, ale radziła sobie z nim obrona beniaminka. W 38. minucie „Kuba” został upomniany żółtą kartką za faul. Po zmianie stron wydawało się, że nie dogra do końca spotkania ze względu na uraz. Błaszczykowski wytrzymał jednak do ostatniego gwizdka. Na nieco ponad kwadrans przed zakończeniem meczu Carpi wyrównało po golu Kevina Lasagni, który popisał się celnym strzałem z pola karnego. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, to w doliczonym czasie gry dał o sobie znać Zarate. Przejął piłkę od Jakuba Błaszczykowskiego na wysokości lewego narożnika pola karnego, „złamał” akcję na prawą nogę i uderzył technicznie nie do obrony w długi róg - nie do obrony.

Fiorentina – Carpi 2:1

Bramki: Valero 2', Zarate 90+3 – Lasagna 73'
Żółte kartki: Błaszczykowski 38', Vecino 58', Tatarusanu 61', Kalinić 82', Babacar 90+2' – Saugher 42', Gagliolo 45', Lollo 79'

Fiorentina: Tatarusanu – Tomović, Rodriguez, Astori – Błaszczykowski, Fernandez, Vecino, Valero, Tello (Bernardeschi 61') – Kalinić (Babacar 86'), Ilicić (Zarate 76')
Carpi: Bebec – Poli, Saugher, Gagliolo – Pasciuti, Crimi (Di Gaudio 71'), Cofie ((Bianco 54'), Lollo, Letizia – Mancosu (Lasagna 63'), Mbakogu

Wyniki pozostałych meczów 23. kolejki Serie A

• Frosinone - Bologna 1:0
  • Empoli - Udinese 1:1 (cały mecz Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego, który wywalczył rzut karny - zmarnował go jednak Saponara)
  • Inter Mediolan - Chievo Werona 1:0
  • Lazio - Napoli 0:2
  • Juventus - Genoa 1:0 - WIĘCEJ
  • Palermo - AC Milan 0:2
  • Sampdoria - Torino 2:2 (cały mecz i żółta kartka Kamila Glika)
  • Sassuolo - AS Roma 0:2 - WIĘCEJ

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ i LIDZE WŁOSKIEJ (TABELA)