Dwie dogrywki w Pucharze Polski. Niesamowity mecz Vinety

Jakub Lisowski
Vineta (czarne spodenki) kwadrans przed końcem regulaminowego czasu przegrywała 1:3. Andrzej Szkocki
Piłkarski Puchar Polski. Morzycko Moryń nadal jest w świetnej dyspozycji. W okręgówce wygrywa mecz za meczem, a w środę drużyna pokonała trzecioligowe rezerwy Pogoni Szczecin. Gol na wagę awansu padł na początku dogrywki.

Lider okręgówki i Pogoń II stworzyły ciekawe widowisko. Gospodarze chcieli grać z kontry, najgroźniejsi jednak byli po stałych fragmentach gry. W 62. minucie Aleksander Panicz pokonał bramkarza gości, a Morzycko za szybko zaczęło bronić wyniku. I było bliskie zakończenia rywalizacji po 90 minutach, ale tuż przed końcem padła bramka samobójcza. W 95. min. Marcin Mularczyk wykorzystał wrzutkę z wolnego i strzelił drugiego gola. Tę przewagę gospodarze wybronili do końca.

W drugim półfinale szczecińskiego okręgu zagrały dwa trzecioligowe zespoły. Świt Skolwin prowadził już 3:1 z Vinetą, ale wolinianie doprowadzili do remisu, a w dogrywce byli lepiej dysponowani fizycznie i zdobyli kolejne dwie bramki (wygrali 5:3). - Oby to był dla nas przełom - mówi Paweł Ozga, trener Vinety, która w lidze notuje serię porażek. - Ta wygrana kosztowała nas mnóstwo sił i pewnie odbije się to na nas w lidze, ale cieszymy się zwycięstwem. Zespół pokazał charakter i umiejętności. Już do przerwy mogliśmy to rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale byliśmy nieskuteczni. Walczyliśmy jednak do końca.

Bramki w tym meczu strzelali: dla Świtu - Paweł Krawiec (48), Adrian Kronkowski (55) i Jarosław Jóźwiak (63); dla Vinety - Adam Nagórski (23), Tong Lee (75), Oskar Fijałkowski (84), Bartłomiej Wach (105) i Adrian Nagórski (112).

sc]

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Dwie dogrywki w Pucharze Polski. Niesamowity mecz Vinety - Głos Szczeciński