Dynamo Kijów

2

FC Porto

2

• Koniec meczu! Wielkie widowisko obejrzeliśmy na Ukrainie! Ostatecznie Dynamo Kijów zremisowalo z FC Porto 2:2!

• KRAVETS! To była piłka meczowa! Nie weszła!

• Osvaldo za Aboubakara. Trzy minuty zostały do końca meczu.

• Co za szalona końcówka!!! Rzut wolny, strzał zablokowany, poprawka podaniem, dobiega zmiennik Buyalskiy i wyrównuje stan meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2!

• Kravets w miejsce Veloso.

• A jednak Porto! I znowu za sprawą swojego napastnika! Aboubakar świetnie wykorzystał błąd Rybki, zdążyl do wypuszczonej przez niego piłki i wbił ją z zimną krwią do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ABOUBAKAR!

• Rybka z najwyższym trudem obronił uderzenie Corony!

• Znakomicie Indi zagrał na wyprzedzenie. To uchroniło Porto przed groźnym strzałem.

• Brahimi zszedł z boiska. Za niego Corona.

• Po rzucie rożnym Garmasz znowu miał okazję. Głową uderzył lekko, w rękawice Casillasa.

• W końcu ciekawie! Dynamo zagrało na jeden kontakt, kopnął Garmasz, byl rykoszet, lecz piłka minimalnie minęła bramkę!

• Belhanda za Gonzaleza.

• Aboubakar powinien otrzymać drugą żółtą kartkę? Zdaniem obozu Dynama - tak. Zdaniem sędziego - nie.

• Znakomity powrót jednego z obrońcow gospodarzy pozwolił przerwać akcję Aboubakara z Andre.

• Gusev także zszedł z boiska. Za niego Buyalskiy.

• Tello zmienia Herrerę

• Layun! Znowu mocno bita wrzutka, lecz jeden z obrońców zdążył przed nabiegającym Aboubakarem!

• Psy widoczne na obrazku oglądają mecz z wysokości trybun. Czy są zadowolone? To jest dopiero pytanie! Psy na meczu Dynamo Kijów - FC Porto

• Maicon... Nie, to nie miało prawo wpaść do siatki. Chociaż piłka minęła mur, to jednak minęła również i bramkę.

• Rybalka fauluje Brahimiego na 20 metrze. Jest kartka, będzie wolny.

• Widowisko ewidentnie siadlo. Są gwizdy trybun.

• Trochę niedokładności wdarło się w poczynania obu zespołów.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Antunesa.

• Kolejna kartka, tym razem dla Aboubakara. Niepotrzebnie nam się ten mecz tak zaostrzył.

• Gusev od razu ukarany kartką. Nieprzepisowo zatrzymał kontrę Porto.

• Od środka rozpoczęli goście. Nie nastąpiły jeszcze żadne zmiany personalne.

• Piłkarze są już na murawie. Za moment wznawiamy grę.

• Piłkarze schodzą do szatni, koniec pierwszej części spotkania! Było ciekawie. Padły gole - po jednym dla obu drużyn. Była też jedna wspaniała parada Casillasa. Wynik? Sprawiedliwy. Czekamy na drugą połowę.

• Jeszcze minutę potrwa pierwsza połowa.

• Fantastyczna interwencja Casillasa! Jak on wyskoczył do uderzenia Garmasza! Genialnie! Nie ma gola! Piłka została przeniesiona nad poprzeczką!

• Mial dwie szanse Brahimi, lecz nie umiał zabrać się z piłką.

• Żólta kartka dla Pereiry.

• Ukraińcom wrześniowa temperatura niestraszna. Część z nich kibicuje bez koszulek!

• W posiadaniu pilki nieznacza przewaga gości: 52 procent do 48.

• Spadło trochę tempo spotkania. Nie ma co się dziwić. Gra na najwyższych obrotach przez całe 90 minut jest rzadka.

• Słaby strzał Moraesa. Za to organizacja kontrataku Dynama - naprawdę godna uwagi.

• Tym razem nieudana wrzutka Layuna.

• Podtrzymujemy zdanie, które napisaliśmy przy wyniku 0:0 - ten mecz rzeczywiście ogląda się przednio.

• Co za odpowiedź, w jakim tempie! Po przerzucie na lewy bok Layun przyjmuje, mija obrońcę, po czym idealnie wrzuca na głowę Aboubakara, a ten kieruje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!

• Ależ piękna akcja! Po odbiorze Garmasz przemknął prawą stroną, podał płasko w pole karne, tam najpierw minął się z piłką Veloso, za to Gusev, kapitan, już jej nie odpuścił. 1:0! Casillas bez szans

• GOOOOOOOOOOOOL! GUSEV!

• Nie ma jeszcze goli, szczególnych akcji, ale przyjemnie patrzy się, jak piłka krąży między nogami czy to jednych, czy drugich.

• Pierwsza kartka w meczu. Ukarany został nią Maicon. Słusznie.

• Okazja dla Porto! Z wolnego z 23 metrów uderzył Brahimi! Pilka otarła siatkę od zewnątrz.

• Okres dominacji gospodarzy. Mimo to wciąż mamy bezbramkowy remis.

• Niepewnie Casillas! Dwa razy wypuścił piłkę z rąk po rzucie rożnym. Mogło zakończyć się to bramką dla Dynamo. Ostatecznie jednak sędzia odgwizdal faul na hiszpańskim bramkarzu.

• Nie ma kompletów widzów. Jest za to głośny doping. I gwizdy, kiedy goście posiadają piłkę.

• Trwa badanie, którymi strefami najlepiej atakować. Teraz przewagę ma Porto.

• Nic z pierwszego stałego fragmentu jednak nie wynikło. Spokojnie zaczęło się to spotkanie.

• Dynamo na razie w posiadaniu pilki. Będzie rożny.

• Pierwszy gwizdek, zaczynamy!

• Nie będzie polskiego akcentu w tym meczu. Łukasz Teodorczyk nie znalazł się nawet na ławce. To - niestety - zrozumiałe. Wciąż nie jest w pełni sil.

• Piłkarze obu drużyn właśnie wychodzą na boisko. Dynamo zagra w białych strojach, Porto w brązowych

• Z Porto Casillas może i nie mierzy tak wysoko, jak z Realem Madryt, z którym triumfowal choćby w 2014 roku, ale na pewno liczy, że uda się przynajmniej dojść do ćwierćfinału.

• Oczywiście postać Casillasa tworzy to dzisiejsze widowisko. Dla Hiszpana to SIEDEMNASTY sezon w Lidze Mistrzów. Pierwszy dla Porto. Dzisiaj w tabeli rekordzistów pod względem występów w tych rozgrywkach dogoni Xaviego. W następnej kolejce pewnie go już przeskoczy i zostanie samodzielnym liderem:

Rekordziści Ligi Mistrzów pod względem rozegranych meczów

• Pozostal już tylko kwadrans do pierwszego gwizdka. Znamy składy obu zespołów. Nie ma niestety największej gwiazdy Dynamo, czyli Andrij Jarmołenko. Jest za to w bramce Porto, Iker Casillas.

• Dynamo Kijów - FC Porto LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Casillas wyrównuje rekord Xaviego

FC Porto, które co roku psuje dużo krwi potentatom w Lidze Mistrzów dzisiaj mierzyć się będzie w Kijowie z tamtejszym Dynamem. Ukraińcy, którzy są częstym bywalcem w fazie grupowej nie raz jednak potrafili urwać punkty wyżej notowanym rywalom.