Efektowna wygrana Odry na inaugurację II ligi

Sławomir Jakubowski
Radość po zdobyciu drugiej bramki
Radość po zdobyciu drugiej bramki Sławomir Jakubowski
Opolanie byli lepsi, a ich wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała.

Pierwsze minuty upłynęły na wzajemnym badaniu się i ostrożnej grze obydwu ekip. Pierwsi groźniejszą sytuację stworzyli przyjezdni w 19 min, ale Tobiasz Weinzettel świetnie interweniował po główce Adriana Gębalskiego. Trzy minuty później opolanie powinni prowadzić, ale Rafał Brusiło nie zdołał trafić do pustej bramki z ostrego kąta.

W 31 min Brusiło w pełni się zrehabilitował. Na linii pola karnego zwiódł obrońcę i wpadł z piłką w pole karne. Rozejrzał się i ostro zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, a nadbiegający Mateusz Peroński nie miał najmniejszych problemów z ulokowaniem jej w siatce. Po kolejnych trzech minutach ponownie Brusiło był w idealnej sytuacji, ale przestrzelił z bliskiej odległości. Na szczęście dla Odry nie sprawdziło się porzekadło o zmarnowanych sytuacjach. Po części dlatego, że opolanie grali dobrze i nie pozwalali gościom na zbyt wiele.

W 55 min świetnie z rzutu wolnego z 20 m uderzył Waldemar Gancarczyk i miejscowi prowadzili już 2-0. Efektowną wygraną przypieczętował rezerwowy Łukasz Staroń, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości.
Odra Opole – Stal Stalowa Wola 3-0 (1-0)

1-0Peroński – 31., 2-0 W. Gancarczyk – 55 (wolny)., 3-0 Staroń – 84.

Odra: Weinzettel – Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Winiarczyk – M. Gancarczyk (64. Kolanko), Wepa, Peroński (74. Ałdaś), W. Gancarczyk, Brusiło (80. Niemczyk) - Wolny (69, Staroń). Trener Jan Furlepa

Stal: Koncki – Korczyński, Kolbusz, Żołądź, M. Wójcik – Mistrzyk (80. Piechniak), Dziubiński, Kołodziej (33. Stelmach), Argasiński (74. Siudak), Adamski (58. Zawierucha) – Gębalski. Trener Rafał Wójcik

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
Żółte kartki: M. Wójcik, Żołądź, Adamski.
Widzów 1300.

Materiał oryginalny: Efektowna wygrana Odry na inaugurację II ligi - Nowa Trybuna Opolska