Efektowne bramki i udana inauguracja piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec [WIDEO, zdjęcia]

mir
Bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon piłkarze trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec. Podopieczni trenera Marcina Wróbla rozegrali dobry mecz i zasłużenie pokonali Avię Świdnik

KSZO 1929 Ostrowiec – Avia Świdnik 3:1 (1:0), Daniel Dybiec 45, Kamil Bełczowski 61, Maciej Miłek 87 – Wojciech Białek 64 z karnego.

KSZO: Lipiec – D. Cheba, Dybiec, Mężyk, Ziółkowski, Kaczmarek (56. Bełczowski), Imiołek, Burzyński, Kapsa (76. Miłek), Smuczyński (56. Persona), Chrzanowski (81.Chałas).

Avia: Piotrowski – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn, Kuliga – Maluga (64′ Ozimek), Partyka (46′ Wójcik), Prędota, Ceglarz (46′ Mroczek) – Szpak, Białek.

Od początku meczu gospodarze dominowali i już w pierwszej części gry mogli strzeli parę goli. Dwukrotnie bliski szczęścia był Jakub Kapsa, ale raz trafił w słupek, a raz strzeli tuż obok słupka. Bramce gości poważnie zagroził też Marcin Kaczmarek. Zespół ze Świdnika nie pozostawał dłużny i także przeprowadzał groźne kontry, a w dodatku defensywa KSZO zdecydowanie nie była najsilniejsza formacja gospodarzy w sobotnim meczu i kilka razy sprawiła gościom „prezenty”, których na szczęście gracze Avii nie potrafili wykorzystać. Gościom udało się jednak kilka razy zagrozić bramce Pawła Lipca. Szczególnie groźny był Wojciech Białek, który kilka razy strzelał minimalnie niecelnie,a raz gospodarzy uratowała poprzeczka. W 40 minucie Białek trafił do siatki KSZO, ale na szczęście był na spalonym. W 45 minucie po dośrodkowaniu Burzyńskiego Kapsa strzelił głową, ale piłka odbiła się od słupka, a mocna dobitka Daniela Dybca była już celna i KSZO prowadził 1:0.

Po przerwie nadal dominowali gospodarze, a w 51 minucie wprowadzony chwile wcześniej na boisko Kamil Bełczowski sprytnie zakręcił obrońcami Avii i strzałem z linii pola karnego podwyższył na 2:0. Chwile później goście strzelili kontaktowego gola z rzutu karnego, ale KSZO nie oddawał inicjatywy. Składne akcje gospodarzy przyniosły efekt w końcowych minutach meczu, kiedy Maciej Miłek z kilku metrów wepchnął piłkę do siatki ustalając wynik meczu.

-Trzy piękne bramki, dobra gra i korzystny wynik to naprawdę wymarzona inauguracja sezonu – powiedział po meczu trener Marcin Wróbel. -Przyznaje że nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, które rywal mógł wykorzystać, ale sami też stwarzaliśmy wiele sytuacji. Wprowadzeni do gry w drugiej połowie zawodnicy także zaprezentowali się bardzo dobrze, strzelając dwa gole. Mamy szeroką, wyrównaną kadrę i każdy wchodzący na boisku piłkarz wnosi jakość do gry całego zespołu.