El Clasico. Real Madryt ograł Barcelonę! Emocje z karnymi w końcówce, asysta Roberta Lewandowskiego

Jacek Czaplewski
Real ograł Barcelonę w El Clasico! Emocje z karnymi w końcówce, asysta Lewandowskiego AFP/East News
El Clasico dla Realu Madryt. Królewscy pokonali FC Barcelonę 3:1 w pierwszym takim meczu z udziałem Roberta Lewandowskiego. Polak choć bardzo zabiegał o gola to zaliczył jedynie asystę przy kontaktowej bramce. Wielkie kontrowersje wywołała końcówka, gdy sędzia przyznał jedenastkę Realowi, a wcześniej nie dał jej Barcelonie po faulu na Lewym.

El Clasico. Real Madryt - FC Barcelona 3:1
To tydzień weryfikacji Barcelony - weryfikacji z wynikiem negatywnym. W środku tygodnia Duma Katalonii prawdopodobnie przegrała walkę o fazę pucharową Ligi Mistrzów. Z kolei dziś jako pretendent do tytułu mistrza Hiszpanii uległa w stylu nie podlegającym dyskusji. Niech za komentarz do meczu posłużą sceny z około 60 minuty: schodzący z boiska Alejandro Balde kopał z irytacji w murawę, a kibice Realu celebrowali kolejne akcje swojego zespołu, skandując gromkie: Ole!

O zwycięstwie Realu przesądziła głównie pierwsza połowa. Bramki przedzielone pudłem Lewandowskiego z pozycji spalonej padły w 12 i 35 minucie. Po dwóch miesiącach przebudził się główny kandydat do zdobycia Złotej Piłki - Karim Benzema. Francuz dał prowadzenie, gdy wykończył akcję Toniego Kroosa i Vinicusa Juniora. Po nim poprawił Federico Valverde, gdy oddał strzał tuż zza pola karnego.

Barcelona była dzisiaj długo czytelna w ataku i - w zasadzie jak co kolejkę - słaba w obronie. Xavi po godzinie poderwał z ławki od razu trzech zawodników. Znów w ważnym meczu niewiele dał Lewandowski, który głównie toczył pojedynki z obrońcami, w tym z Davidem Alabą, kolegą z czasów wspólnych występów w Bayernie Monachium. Austriak bardzo pilnował, żeby Polak nie rozwinął skrzydeł i to mu się rzeczywiście udało.

- Lunin ma czyste rękawice po 70 minutach rywalizacji - komentował w Eleven Sports Mateusz Święcicki. - Cała Barcelona wygląda na zespół bez wyrazu. Mam wrażenie, że Real nie musi się "spinać" - dopowiadał Sebastian Chabiniak.

W 73 minucie Lewandowski padł w polu karnym po kontakcie z Danim Carvajalem, lecz sędzia nakazał wstać i grać dalej. Barcelona złapała kontakt dziesięć minut później. Lewandowski przedłużył podanie z lewej flanki, a akcję skutecznie wykończył Ferran Torres.

Na tym jednak wszystko co dobre dla Barcy prędko się skończyło. W doliczonym czasie po interwencji VAR-u sędzia przyznał jedenastkę Realowi, którą na bramkę zamienił poszkodowany Rodrygo.

Real pozostaje jedynym hiszpańskim zespołem bez porażki - również w Lidze Mistrzów. Dzięki wygranej mistrz powrócił na fotel lidera. Ma od Barcy trzy punkty więcej.

El Clasico. Bramka Karima Benzemy na 1:0:

El Clasico. Bramka Fede Valverde na 2:0:

El Clasico. Bramka Ferrana Torresa na 2:1:

El Clasico. Bramka Rodrygo na 3:1:

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Czesław Michniewicz buduje mistrzowską formę na Mundial w Katarze. Selekcjoner reprezentacji Polski przeszedł w krótkim czasie imponującą metamorfozę. To widać gołym okiem na zdjęciach porównawczych: z konferencji, gdy przejął kadrę, a był to styczeń tego roku, do gry na gdyńskim korcie pod koniec września. Okazuje się, że Michniewicz zgubił około 20 kilogramów, co potwierdził na Twitterze jego syn, Mateusz. - Garnitury musi przerobić - dopowiada. - Ale forma - komentują internauci pod kolejnymi zdjęciami trenera. Zobaczcie, jak wyglądają efekty diety i ruchu na powietrzu.

Garderoba do wymiany. Udana metamorfoza Czesława Michniewicz...