Elana Toruń zaczęła źle, ale i tak wygrała. Trzy punkty ze Zniczem Pruszków [zdjęcia]

Daniel Ludwiński
Elana wygrała 2:1 ze Zniczem
Elana wygrała 2:1 ze Zniczem Jacek Smarz
Piłkarze Elany Toruń już w drugiej minucie stracili gola w sobotnim meczu przeciwko Zniczowi Pruszków. Początek był fatalny, ale na szczęście Żółto-niebiescy i tak zwyciężyli 2:1 (0:1).

Bramkę dającą gościom prowadzenie zdobył Paweł Moskwik. Tym samym wróciły stare demony Elany - to już kolejny mecz w tym sezonie, w którym torunianie stracili gola już w pierwszych minutach. Znicz miał jeszcze drugą okazję, jednak nie wykorzystaną. Jak się okazało, po tak udanym początku przyjezdni szybko stracili animusz. - Czasem tak szybko strzelony gol potrafi być nie błogosławieństwem, a przekleństwem - zauważył po spotkaniu Andrzej Prawda, trener Znicza.

Pruszkowianie stali w miejscu, ale Elana raziła licznymi niedokładnymi podaniami i brakiem pomysłu na zagrożenie rywalom. W 11. minucie torunianie nie wykorzystali nawet rzutu karnego - nad bramką przestrzelił Mariusz Kryszak. Dopiero po pół godzinie gry gra gospodarzy nabrała rumieńców, choć przed przerwą nie przyniosła gola.

W drugiej połowie Elana kontynuowała ataki i w końcu Bartosz Boniecki zdołał wyrównać. W 63. minucie wynik ustalił natomiast Krzysztof Kołodziej, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. - Bardzo rzadko decyduję się na strzały z takiej odległości. Tym razem spróbowałem i było warto - powiedział Kołodziej.

Dzięki wygranej Elana ma 18 punktów po 16. kolejkach II ligi.