Elana w Centralnej Lidze Juniorów! Torunianie wśród najlepszych drużyn w Polsce!

Daniel Ludwiński
W przyszłym sezonie młodzi piłkarze Elany zagrają z naprawdę mocnymi rywalami
W przyszłym sezonie młodzi piłkarze Elany zagrają z naprawdę mocnymi rywalami Daniel Ludwiński
Trwa wspaniała seria Elany Toruń. Po świetnych występach seniorów, którzy wygrali regionalny Puchar Polski i awansowali do II ligi, o swój sukces pokusili się juniorzy starsi, którzy weszli do Centralnej Ligi Juniorów. W piątek nasz zespół przypieczętował awans wygrywając 2:1 z Garbarnią Kraków.

Już pierwszy mecz ostatniego etapu spotkań barażowych był udany dla Elany. Wprawdzie w poniedziałek nasz zespół przegrywał już 0:2, ale w końcówce Kamil Woroniecki zdobył dwie bramki i wyrównał. Również za jego sprawą Elana błyskawicznie objęła prowadzenie także w piątkowym rewanżu w Toruniu - Woroniecki pokonał bramkarza Garbarni już w czwartej minucie.

Do przerwy sytuacja torunian była więc bardzo dobra, ale w drugiej połowie rywale wyrównali za sprawą Daniela Obtułowicza. Na szczęście końcówka znów należała do Elany. W 86. minucie Mateusz Szafran doskonale dośrodkował do Pawła Karbowińskiego, a ten mocnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Mecz trwał jeszcze dość długo, gdyż sędzia doliczył prawie 6 minut do regulaminowego czasu gry, ale Garbarnia nie zdołała wyrównać. Na stadionie przy 63. Pułku Piechoty polały się więc szampany, gdyż Elana zapewniła sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów. Wśród rywali torunian w nowym sezonie będą juniorskie drużyny m.in. Lecha Poznań, Legii Warszawa i Cracovii.