Eliminacje Euro 2024. Będzie komplet. Polacy w kilka minut wykupili bilety na Czechy. Zapełnią sektor gości w Pradze

Jacek Czaplewski
Tak Polacy wspierali reprezentację w Bukareszcie (2016 rok)
Tak Polacy wspierali reprezentację w Bukareszcie (2016 rok) Bartek Syta
Eliminacje Euro 2024. Blisko tysiąc kibiców z Polski będzie wspierać naszą reprezentację na stadionie w Pradze podczas wyjazdowego meczu z Czechami. Bilety znalazły nabywców dosłownie w kilka minut od rozpoczęcia dystrybucji.

Mecz Czechy - Polska z udziałem naszych kibiców

Mecz Czechy - Polska odbędzie się 24 marca o godzinie 20:45 na Fortuna Arena (stadion Slavii) w Pradze. To pierwszy mecz w eliminacjach Euro 2024 i zarazem mecz, w którym w roli selekcjonera zadebiutuje u nas Portugalczyk Fernando Santos.

Nic dziwnego, że chętnych na atrakcyjny, bardzo bliski wyjazd jest wielu. Część musi się jednak obejść smakiem. Obiekt w Pradze pomieści bowiem niecałe 20 tys. osób (19 300) z czego ledwie 5 procent - zgodnie z regulacjami UEFA - przysługuje gościom. Jak łatwo wyliczyć, Polaków na stadionie będzie więc niecały tysiąc, około 950.

Z poniedziałku na wtorek wielu chętnych odbiło się od ściany. Na stronie związku bilety w jednakowej cenie 125 złotych zostały sprzedane błyskawicznie, bo w ciągu zaledwie kilku minut.

- Drogi kibicu, informujemy, że w chwili obecnej nie ma biletów w sprzedaży - przeczytaliśmy na stronie gdzie PZPN dystrybuuje bilety na mecze. Po próbie kliknięcia na jeden z sektorów od 111 do 118 wyskoczył natomiast komunikat: Brak dostępnych biletów na ten mecz.

Komunikat o biletach na stronie związku
Komunikat o biletach na stronie związku Łączy nas Piłka/Bilety

PZPN sprzedał bilety na Pragę w kilka minut

Od lat to właśnie PZPN dystrybuuje bilety na mecze wyjazdowe. Na związek nakładane są także ewentualne kary wynikające z zachowania kibiców (np. odpalenia rac).

PZPN o harmonogramie i szczegółach sprzedaży biletów na wyjazd do Pragi informował 1 lutego. Rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski pytany przez kibiców o której godzinie 7 lutego wystartuje dystrybucja informował, że z reguły dzieje się tak od razu po północy.

Zrezygnowani kibice pytali po północy PZPN czy aby wszystkie bilety rzeczywiście trafiły na stronę, czy tylko ich ograniczona część, skoro dwie minuty po północy strona wyrzucała już komunikat o braku dostępnych wejściówek.

Dopiero przed południem PZPN wydał oficjalny komunikat: - Drodzy Kibice, wszystkie bilety na mecz z Czechami zostały sprzedane dosłownie w kilka chwil od uruchomienia sprzedaży. W pierwszych godzinach sprzedaży zainteresowanie na bilety było na poziomie ok. 20000 sztuk. Pula dostępnych biletów dla Federacji przyjezdnej wynosi 5% pojemności stadionu. Stadion w Pradze to ok. 19000 miejsc.

Sporo pozostałych chętnych Polaków zamierza teraz kupić bilety na sektory przeznaczone dla Czechów.

REPREZENTACJA w GOL24

Sławomir Peszko niebawem może zadebiutować jako freak w MMA. Z kim powinien zawalczyć w oktagonie? Oto proponowana lista rywali do poddania w 1 rundzie!

Sławomir Peszko freakiem w MMA? Oto rywale, z którymi reprez...