Eliminacje Euro 2024. Reprezentacja Ukrainy przegrała z Anglią na początek eliminacji. Zawodnicy z jasnym przekazem - "Pokój"

Jakub Maj
Jakub Maj
Reprezentacja Ukrainy zaczęła dzisiaj eliminacje do Euro 2024. Niestety wyjazd na Wembley nie był udany. Anglicy okazali się dużo lepsi i wygrali spotkanie 2:0. Bramki dla "Synów Albionu" strzelali Kane i Saka. Przed meczem piłkarze obydwu drużyn zrobili wspólne zdjęcie flagą Ukrainy i napisem "Pokój".

Eliminacje Euro 2024. Anglia - Ukraina 2:0

Przed rozpoczęciem spotkania Harry Kane odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca reprezentacji Anglii w historii. Napastnik Tottenhamu pobił rekord Wayne'a Rooneya, który miał na swoim koncie 53 trafienia. Dzięki bramce, którą Kane zdobył z reprezentacją Włoch kilka dni temu, jest obecnie samodzielnym liderem.

PAP/EPA/NEIL HALL

Przed meczem nie zabrakło także wspólnego zdjęcia zawodników obydwu drużyn. Piłkarze przed sobą trzymali flagę Ukrainy, na której widniał napis "Pokój". To kolejny gest wsparcia w świecie futbolu dla naszych sąsiadów.

Anglia - Ukraina: przebieg meczu

Reprezentacja Anglii bardzo długo się męczyła i nie mogła znaleźć sposobu na szczelną obronę rywala. Przełamanie przyszło dopiero w 37. minucie, kiedy Harry Kane przy odrobinie szczęścia wykończył dobre dośrodkowanie Saki. Trzy minuty później asystent zamienił się w strzelca. Bukayo Saka przymierzył zza pola karnego i strzelił przepiękną bramkę z dystansu.

W drugiej połowie niewiele się działo. Anglicy całkowicie kontrolowali tempo gry i nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Ukraina w drugiej części spotkania nie oddała ani jednego strzału. Anglicy na swoim koncie mają już sześć punktów i są liderem grupy C.