Eliminacje Ligi Konferencji. Lechia Gdańsk wygrała także rewanż z Akademiją Pandev. Teraz zaczną się schody. Rywalem Rapid Wiedeń

Jacek Czaplewski
Lechia Gdańsk awansowała do II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Dzięki bramkom Macieja Gajosa i Rafała Pietrzaka wygrała także rewanż z macedońską Akademiją Pandev. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Kolejnym rywalem biało-zielonych będzie Rapid Wiedeń.

Liga Konferencji. Akademija Pandev - Lechia Gdańsk 1:2
W upale, daleko od Gdańska, na boisku centrum treningowego, bez kontuzjowanego Michała Nalepy, ale z dopingiem licznej grupy kibiców i trzybramkową zaliczką (4:1) z pierwszego meczu - w takich okolicznościach przyszło Lechii dograć I rundę eliminacji.

Mecz był dość wyrównany. Lechia ewidentnie nie wrzuciła najwyższego biegu. Grała szarpany futbol. Akademija próbowała to wykorzystać, ale długo bronił się Dusan Kuciak.

Prowadzenie dla Lechii uzyskał Maciej Gajos. Pomocnik jeszcze przed przerwą zdecydował się na strzał zza szesnastki. Oślepiony słońcem bramkarz dał się zaskoczyć i tak padła bramka na 1:0.

Po przerwie, nim trener Tomasz Kaczmarek przeprowadził trzy zmiany, Lechia pozwoliła Macedończykom doprowadzić do wyrównania. Nieporozumienie Kristersa Tobersa z Jakubem Kałuzińskim wykorzystał z paru metrów Dimitar Mitrovski.

Zwycięstwo dla Lechii wyszarpali zmiennicy. Po podaniu Flavio Paixao wynik na 2:1 ustalił Rafał Pietrzak.

W II rundzie Lechię czeka ciężka przeprawa. Rywalem będzie Rapid Wiedeń, który w tym okienko na wzmocnienia wydał blisko 3 mln euro. Pierwszy mecz w Austrii 21 lipca, rewanż w Gdańsku tydzień później.

Piłkarz meczu: Dusan Kuciak