Eliminacje MŚ 2018. Waleczna Islandia pokazała pazur. Od 1:2 do 3:2 w doliczonym czasie!

jac
Islandia - Finlandia 3:2
Islandia - Finlandia 3:2 Pavel Golovkin
Eliminacje MŚ 2018. Nieprawdopodobny mecz w grupie I! Islandia długo przegrywała, nie strzeliła karnego, ale w doliczonym czasie gry pokazała determinację godną swoich przodków - wikingów! Odrobiła straty i wygrała 3:2 z Finlandią! W katastrofalnym nastroju muszą być dwaj ligowcy z polskiej Ekstraklasy. Mowa o Paulusie Arajuurim z Lecha Poznań, który zaliczył pełne 90 minut, i Kasprze Hamalainenie z Legii Warszawa, który został zmieniony w 56 minucie.

Islandia – Finlandia 3:2 (1:2)

Bramki: Arnason 37’, Finnbogason 90', R. Sigurdsson 96' – Pukki 21’, Lod 39’
Żółte kartki: Arnason - Vaisanen, Halsti, Hetemaj, Moisander
W 51 minucie G. Sigurdsson (Islandia) nie wykorzystał rzutu karnego.

Islandia: Kristinsson – Saevarsson (88' E. Bjarnason), Arnason, R. Sigurdsson, Skulason – B. Bjarnason, Gunnarsson, G. Sigurdsson, Gudmundsson – Sigurdarson (75’ Kjartansson), Finnbogason.

Finlandia: Hradecky – Vaisanen, Halsti, Arajuuri, Moisander – Hetemaj, Ring (94' Schuller), Arkivuo, Lod – Hamalainen (56’ Markkanen, 85' Raitala), Pukki.