Eliminacje MŚ 2022. Gol Jakuba Modera nie wystarczył. Porażka z Anglią na Wembley

KK
Gol Modera nie wystarczył. Porażka z Anglią na Wembley
Gol Modera nie wystarczył. Porażka z Anglią na Wembley Pool Getty/Associated Press/East News
Reprezentacja Polski przegrała na Wembley z Anglią 1:2 (0:1) w trzecim meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2022. Biało-czerwoni byli bliscy sprawienia niespodzianki, ale w końcówce gospodarze pozbawili nas złudzeń. Po trzech seriach gier Polska zajmuje czwarte miejsce w tabeli grupy I.

Eliminacje MŚ 2022: Anglia - Polska 2:1

Reprezentacja Polski wróciła na Wembley po niespełna ośmiu latach. Poprzedni mecz w "świątyni futbolu" nasz zespół rozegrał w eliminacjach MŚ 2014. Przegraliśmy 0:2 po golach Wayne'a Rooneya i Stevena Gerrarda. W środę biało-czerwoni byli bliscy wywiezienia punktu, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala.

Gra od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy. Anglicy bramkę zdobyli już w 19. minucie. Michał Helik sfaulował Raheema Sterlinga w polu karnym. Do "jedenastki" podszedł Harry Kane i pewnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Faul Michała Helika na Raheemie Sterlingu:

Paulo Sousa zdecydował się na grę z trójką środkowych obrońców i wahadłowymi. Ten pomysł nie wypalił w meczu z Węgrami. Na Wembley było podobnie. Naszej defensywie we znaki dawał się Sterling. Polacy nie potrafili utrzymać się przy piłce na połowie rywala. W pierwszej połowie nie skonstruowali ani jednej akcji, która zagroziłaby angielskiej bramce.

Po przerwie nic nie zapowiadało poprawy gry. Sousa zareagował zmianą ustawienia. W miejsce Helika wprowadził Kamila Jóźwiaka. Polacy podeszli wyżej. To przyniosło natychmiastowy efekt. Jakub Moder wyłuskał piłkę po błędzie Johna Stonesa. Rozegrał ją z Arkadiuszem Milikiem i oddał potężny strzał w dalszy róg angielskiej bramki.

Bramka Jakuba Modera:

Gospodarze stracili pewność siebie, a Polacy zaczęli pokazywać solidny futbol. Gdy wydawało się, że z Londynu wywieziemy punkt, "obudzili się" Anglicy. Po zgraniu głową Stonesa atomowe uderzenie z woleja oddał Harry Maguire i Szczęsny skapitulował po raz drugi.

Nieobecny na Wembley Robert Lewandowski twierdził, że będzie zadowolony z minimum 6 punktów w marcowych meczach. Po trzech grach mamy ich na koncie cztery. W tabeli grupy I wyprzedza nas nie tylko Anglia, ale także Węgry i Albania.

Piłkarz meczu: Raheem Sterling
Atrakcyjność meczu: 6/10

REPREZENTACJA w GOL24

Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Anglią. Błędy naszego zespołu bezbłędnie wypunktowali internauci, którzy stworzyli szereg świetnych memów. Krychowiak niczym Jezus, Jóźwiak to nowy Błaszczykowski, a Anglią może i przegraliśmy, ale za to Niemcy przegrali z Macedonią! Zobaczcie memy po meczu Anglia - Polska.