Eliminacje MŚ 2022. Wpadka Słowacji z Maltą. Bronił Dusan Kuciak, jeszcze przed przerwą wszedł Jakub Holubek

Jacek Czaplewski
Wpadka Słowacji z Maltą. Bronił Kuciak, wszedł Holubek
Słowacja, nasz pierwszy rywal na Euro 2020, inaczej wyobrażała sobie początek eliminacji MŚ 2022. Po remisie z Cyprem (0:0) dzisiaj podzieliła się punktami z niżej notowaną Maltą (2:2). Wystąpili zawodnicy z PKO Ekstraklasy: bramkarz Dusan Kuciak (Lechia Gdańsk) i obrońca Jakub Holubek (Piast Gliwice). Na ławce całe spotkanie przesiedział Lubomir Satka (Lech Poznań).

W rankingu FIFA Malta zajmuje dopiero 176. miejsce. To piąty najgorszy wynik w Europie. Mimo miernego potencjału Malta schodziła na przerwę z sensacyjnym prowadzeniem 2:0.

Kuciak nie miał nic do powiedzenia przy pierwszym i drugim golu. Najpierw pięknym strzałem zza szesnastki zaskoczył go Luke Gambin. Potem dośrodkowanie w polu karnym zwieńczył Alexander Satariano. Był o krok od sensacji, ale Słowacja ogarnęła się po przerwie. Na wysokości zadania stanął głównie stoper Milan Skriniar, który miał udział przy obu trafieniach.

Przy wyniku 2:2 Malta dwukrotnie wybiła piłkę sprzed linii, natomiast Słowację dwa razy uratowały pewne interwencje Kuciaka. We wtorek Słowacja rozegra mecz z liderem grupy H, czyli Rosją, która dzisiaj pokonała Słowenię 2:1.

Słowacja - Malta 2:2 (0:2)
Bramki: Strelec 49', Skriniar 53' - Gambin 16', Satariano 20'
Żółte kartki: Duris, Koscelnik - Camenzuli, Bonello
Spotkanie odbyło się na stadionie w Trnawie.

Słowacja: Kuciak - Koscelnik, Valjent, Skriniar, Hancko (39' Holubek) - Hrosovsky (82' Schranz), Suslov (72' Rosnak), Kucka (46' Strelec), Gregus, Mak - Duris (46' Bozenik).

Pierwsza bramka dla Malty
Druga bramka dla Malty

REPREZENTACJA w GOL24

To nie tak miało być, to nie tak miało wyglądać! Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu o bilety na Mundial w Katarze zremisowała z Węgrami 3:3. Biało-czerwoni długo nie potrafili stworzyć okazji, a już 53 minucie przegrywali różnicą dwóch bramek. Na szczęście potem spisali się lepiej... Zobaczcie, jak internauci komentują debiut selekcjonera Paulo Sousy.

Szczęsny ława, Brzęczek miał ubaw. Memy o meczu Węgry - Pols...