Eliminacje PNA 2015: Kamerun rozgromił WKS 4:1 (WIDEO)

Marcin Trzyna
Vincent Aboubakar poprowadził Kamerun do zwycięstwa
Vincent Aboubakar poprowadził Kamerun do zwycięstwa Autor: XIIIfromTOKYO (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], undefined
Hitem środowych meczów eliminacyjnych do Pucharu Narodów Afryki 2015 było spotkanie Kamerunu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Kamerunu 4:1. Bramki dla „Nieposkromionych Lwów” strzelali Clinton N’Jie oraz Vincent Aboubakar, bramkę dla WKS-u zdobył Yaya Toure.

W pierwszej kolejce obie reprezentacje zwyciężyły swoje spotkania. Kamerun wygrał na wyjeździe z Demokratyczną Republiką Kongo 2:0 po golach N’Jie i Vincenta Aboubakara. Natomiast „Słonie” pokonały 2:1 reprezentację Sierra Leone.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił, ale po kilku minutach piłkarze zaczęli prezentować naprawdę wysoki poziom gry. Świetną sytuację do strzelenia gola w 13. minucie mieli Kameruńczycy, jednak Benjamin Moukandjo nie trafił do bramki z około 10. metrów. Minutę później „Nieposkromione Lwy” cieszyły się już z gola na 1:0. Strzelcem bramki był Clinton N’Jie. 21-latek spróbował indywidualnej akcji, strzelił na bramkę rywali, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki „Słoni”.

Kameruńczycy po zdobytej bramce poczuli się pewniej i coraz częściej zagrażali bramce „Słoni”. Po chwili znów do bramki trafił N’Jie, jednak wcześniej sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Jak później pokazały powtórki, spalonego nie było… Podopieczni Renarda bramkę na 1:1 strzelili w 25. minucie. Jeden z zawodników Wybrzeża Kości Słoniowej wstrzelił piłkę na piąty metr przed bramkę Ondouy - golkiper odbił futbolówkę przed siebie, a Yaya Toure wpakował ją do siatki z kilku metrów.

Po wyrównującej bramce spotkanie nieco uspokoiło się. Wybrzeże Kości Słoniowej objęło inicjatywę, a Kamerun atakował jedynie z kontrataku często wykorzystując szybkość Benjamina Moukandjo, na co dzień piłkarza Stade de Reims.

W 37. minucie Kamerun szybkim rozegraniem zaskoczył defensywę gości. Maxim Choupo-Moting dograł świetną piłkę w pole karne do Vincenta Aboubakara, który nie zwykł marnować takich sytuacji. 22-letni napastnik pewnym strzałem pokonał golkipera „Słoni” i podopieczni Volkera Finke prowadzili z Wybrzeżem Kości Słoniowej 2:1.

Po zmianie stron dość szybko padła trzecia bramka dla Kamerunu, bo już w 54. Minucie spotkania. Rozgrywający świetne spotkanie 21-letni N’Jie wycofał piłkę w polu karnym do nadbiegającego Vincenta Aboubakara, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Kameruńczycy ruszali z kolejnymi atakami, lecz nieco skuteczności brakowało m.in. Benjaminowi Moukandjo. Pomiędzy 65., a 67. Minutą spotkania Wybrzeże Kości Słoniowej wyprowadziło dwa świetne kontrataki, które mogły zakończyć się strzeleniem bramki, jednak perfekcyjnie w tych sytuacjach zachowywał się bramkarz „Nieposkromionych Lwów” – Ondoua.

W 76. Minucie Kamerun zdobył bramkę na 4:1. Aboubakar efektownym podaniem obsłużył w polu karnym Clintona N’Jie, a ten młody zawodnik z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi „Słoni”.

10 minut później Kamerun mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak podopiecznych Renarda uratowała poprzeczka. Pod koniec spotkania swoje okazje do zmniejszenia rezultatu mieli goście, jednak spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem Kamerunu. Najlepszymi piłkarzami gospodarzy byli strzelcy bramek: Clinton N’Jie i Vincent Aboubakar. Piłkarze Volkera Finke są liderami grupy D z kompletem punktów. Po trzy „oczka” mają na swoim koncie WKS oraz Demokratyczna Republika Kongo, która pokonała dziś reprezentację Sierra Leone 2:0.

Kamerun – Wybrzeże Kości Słoniowej 4:1
Clinton N’Jie (15’, 76’), Vincent Aboubakar (38’, 54’) – Yaya Toure (25’)