Esbjerg fB

2

Ruch Chorzów

2

• Rywala w IV rundzie chorzowianie poznają na jutrzejszym losowaniu, tymczasem z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• patrykta10 - czas spełnić obietnicę, haha :)

• Coś niewiarygodnego! Ruch po przerwie tylko bronił wyniku i gdy wydawało się, że stracona w końcówce bramka będzie decydująca, to dosłownie w ostatniej sekundzie gry Łukasz Surma dał chorzowianom awans! 2:2, Ruch w kolejnej rundzie!

• KONIEC! RUCH PRZECHODZI DALEJ!

• COŚ NIESAMOWITEGO! KAPITALNIE ROZEGRANY RZUT ROŻNY! MALINOWSKI NA KRÓTKIM SŁUPKU ZGRYWA PIŁKĘ DO NIEPILNOWANEGO SURMY, A TEN Z BLISKA SZCZUPAKIEM DOPROWADZA W OSTATNIEJ SEKUNDZIE DO REMISU!!! RUCH W IV RUNDZIE!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! SURMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

• Sekundy do końca i jeszcze rzut rożny dla Ruchu.

• Dubravka łapie kiepską wrzutkę Efira.

• Chorzowianie grają już na aferę.

• Byłą szansa dla Ruchu! Kowalski ze skrzydła zagrał piłkę w pole karne, gdzie nieczysto trafił w nią Helik!

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

• Kuś zmienia Dziwniela.

• A Duńczycy spokojnie teraz utrzymują się przy piłce. Niewiele naprawdę wskazuje, aby Ruch był jeszcze w stanie coś tutaj zdziałać.

• Jeszcze żółta kartka dla Pusicia za zdjęcie koszulki.

• Po świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła rezerwowego Laursena Pusić uprzedził Helika i szczupakiem pokonał Kamińskiego... 2:1 dla Duńczyków...

• GOL DLA ESBJERG! MARTIN PUSIĆ!

• Niezła wrzutka w pole karne do osamotnionego Efira, ale wszystko kończy się po myśli Dubravki, który przechwytuje piłkę.

• Faulował teraz Laursen na skrzydle Włodykę. Żółta kartka.

• Znowu zamieszanie w polu karnym Ruchu, ale strzał Pusicia z powietrza wybity przez obronę Ruchu na korner.

• Żółta kartka dla Dziwniela.

• Znowu Pusić! Z dziesięciu metrów uderza głową ponad chorzowską bramką!

• Odbite uderzenie z daleka jednego z Duńczyków wychodzi na rzut rożny.

• Jeden z Niebieskich teraz opatrywany poza boiskiem. Ruch w dziesiątkę.

• Kamińskiiiii!!! Kolejna doskonała interwencja tym razem po strzale z dystansu Laursena!

• Pusić uderza w mur, a odbita rykoszetem piłka zupełnie zmyliła Kamińskiego i poszybowała nieznacznie nad poprzeczką!

• Pusić faulowany przez Stawarczyka 25 metrów od bramki Kamińskiego. Szansa dla gospodarzy z rzutu wolnego.

• Ostatnia zmiana w Esbjerg. Schodzi Stenderup, wchodzi Laursen.

• Znowu szczęście Ruchu! Pusić nie doszedł do dogrania przed samą bramkę autorstwa Knudsena!

• Kamiński ucierpiał w starciu z napastnikiem rywali, ale po otrzymaniu pomocy medycznej wraca do gry.

• ... a także Efir zmienia Kuświka.

• Dwie zmiany w Ruchu. Schodzi Zieńczuk, wchodzi Włodyka...

• Niesamowite! Ależ fart Ruchu!!! Nielsen doskonale wszedł w pole karne przed obrońcami Ruchu i zagrał na pustą bramkę do Pusicia, który koszmarnie kiksuje!!! Piłka obok bramki!

• Surma dobrze asekurował teraz swoich stoperów i wślizgiem powstrzymał w polu karnym Van Burena.

• Rasmussen posłał 'zawiesinę' w pole karne Kamińskiego, który nie miał problemów ze złapaniem tej piłki.

• Bardzo mocno z dystansu uderzył teraz Rasmussen, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę Ruchu.

• oraz Andersen za Nielsena.

• Podwójna zmiana w Esbjerg. Rasmussen za Fellaha...

• Ruch po przerwie cały czas w defensywie, ale przynajmniej wygląda ona zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie.

• Kamiński! Knudsen znowu próbował zaskoczyć go niemalże z zerowego kąta i znów był blisko, ale bramkarz Ruchu ponownie był czujny!

• Męczą się w ataku pozycyjnym Duńczycy. Zdecydowanie lepiej radzą sobie w obronie chorzowianie niż w pierwszej części gry.

• Zieńczuk chciał zewnętrzną częścią stopy uruchomić wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kuświka, ale zabrakło mu nieco precyzji przy wykonaniu tego zagrania.

• Spokojny początek drugiej połowy z obu stron. Niewiele na razie dzieje się na boisku po przerwie.

• Teraz ofsajd po drugiej stronie boiska, a na nim Van Buren.

• Na spalonym złapany Zieńczuk.

• Babiarz dobrze znalazł w polu karnym Starzyńskiego, ale ten nieudanie wycofywał piłkę do Surmy.

• Ważna interwencja Stawarczyka, który w polu karnym po centrze Fellaha był lepiej ustawiony zarówno od Pusicia, jak i Van Burena.

• Ankersen już chciał się przedrzeć lewym skrzydłem w pole karne, ale obrońcy Ruchu mu to uniemożliwili.

• Wznawiamy grę! Nie ma zmian w obu zespołach.

• Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę.

• Nie jestem na stadionie, ale z tego co widzę w transmisji, to kibiców Ruchu, którzy są niezwykle głośni, jest około 400-500.

• Po pierwszej części gry, w której to gospodarze z pewnością mieli przewagę, Ruch osiągnął swój cel, bowiem remis bramkowy premiuje do kolejnej rundy zespół Jana Kociana. Przed Niebieskimi jednak bardzo ciężkie 45 minut, bo na pewno trzeba poprawić grę w defensywie.

• Koniec pierwszej połowy! Esbjerg - Ruch 1:1.

• Starzyński! Pomocnikowi Ruchu niemalże udał się tzw. centrostrzał, ale piłka nieznacznie minęła słupek bramki Dubravki!

• Żółta kartka dla Lekvena za faul na Babiarzu.

• Kontrowersja w polu karnym Ruchu! Van Buren uderza z narożnika szesnastki i trafia z bliska w rękę Malinowskiego, ale ta była przy ciele i sędzia słusznie nie przerwał gry.

• Kamiński przejmuje długą piłkę zagraną we własne pole karne.

• Dośrodkowanie w pole bramkowe Ruchu, gdzie piłka tak naprawdę odbija się od głowy Jakobsena i piłka wychodzi poza boisko.

• Będzie korner dla Esbjergu.

• Akcja Ruchu, wyprzedzili swoich rywali teraz chorzowianie, ale Dziwniel nie zdołał celnie dośrodkować do dobrze ustawionego Kuświka.

• Znowu broni Kamiński! Pogubili się w polu karnym chorzowianie, co próbował wykorzystać Fellah, ale jego potężny strzał w krótki róg instyktnownie odbił Kamiński!

• Kuświk już wrócił na boisko.

• Problem zdrowotny Grzegorza Kuświka. Schodzi powoli z boiska napastnik Ruchu.

• W odpowiedzi jest próba lobu z dalszej odległości w wykonaniu Zieńczuka, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Ależ szczęście Ruchu!!! Van Buren przedarł się przez defensywę i gdy wydawało się, że w sytuacji sam na sam pokona Kamińskiego, piłka trafiła tylko w słupek bramki Ruchu! Wciąż 1:1.

• Przy bramce chorzowianie sygnalizowali pozycje spaloną Pusicia, bo to chyba on odbił piłkę po strzale kolegi. Sędziowie gola jednak uznali.

• Mamy remis w Danii. Źle wybił piłkę po centrze rywali Malinowski, przed pole karne, gdzie Nielsen nabiegł na nią, rozpędzony uderzył z 18 metrów, a odbita jeszcze po drodze piłka zaskoczyła Kamińskiego.

• GOOOOOOOOOOOOLL! Martin Pusić!

• Starzyński środkiem wyprowadził kolejną kontrę Ruchu, ale dośrodkowanie Dziwniela nie dotarło ostatecznie do szykującego się do strzału z woleja Surmy.

• I od razu szybka akcja Niebieskich. Kuświk w polu karnym wyprzedza obrońcę i zostawia piłkę Zieńczukowi, którego płaski strzał z 16 metrów broni Dubravka.

• Kamiński! Nielsen kąśliwie i mocno uderzył z dystansu, ale bramkarz Ruchu pewnie łapie piłkę!

• Animusz, z jakim rozpoczęli ten mecz gospodarze, został skutecznie wyhamowany przez jedną akcję Ruchu, która dała rzut karny i bramkę Starzyńskiego. Zdecydowanie spokojniej jest teraz na murawie.

• Faul w ofensywie Kuświka w polu karnym Esbjergu.

• Kontra Ruchu, Starzyński w pole karne do rozpędzonego Kowalskiego, ten dośrodkowuje jednak w ręce Dubravki.

• Centra w szesnastkę, gdzie sytuację wyjaśnia Stawarczyk.

• Pusić faulowany przez Babiarza około 30 metrów od bramki Kamińskiego.

• Kuświk dostał prostopadłe w pole karne, obrócił się z piłką i został zablokowany przy próbie uderzenia lepszą prawą nogą.

• Złe wykonanie i błyskawiczna kontra Niebieskich! Dziwniel znalazł się niespodziewanie na prawym skrzydle, ściął do środka i uderzył płasko obok bramki Dubravki!

• Babiarz fauluje Knudsena około 10-15 metrów od narożnika pola karnego. Kolejny stały fragment gry dla Esbjergu.

• Próba akcji kombinacyjnej gospodarzy kończy się na Stawarczyku.

• Ostra centra w pole karne Ankersena, ale chorzowianie wybijają piłkę.

• Van Buren wymusił faul Malinowskiego na skrzydle i to jest kartka dla kapitana Niebieskich.

• Fantastyczny doping prowadzi spora grupa kibiców Ruchu. 'Gramy u siebie' to mało powiedziane. Realizator z Danii musi regulować głośność :)

• Nic tej bramki absolutnie nie zapowiadało, bo to Duńczycy mieli zdecydowaną przewagę. Jednakże to Ruch zdobywa gola i zmusza gospodarzy do strzelenia dwóch!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Starzyński z karnego spokojnie pokonuje Dubravkę! 1:0 dla Ruchu!

• Żółta kartka dla Jakobsena.

• KARNY DLA RUCHU!!! Jakobsen blokuje ręką strzał Zieńczuka i mamy jedenastkę! Wcześniej dobry strzał z powietrza Starzyńskiego obronił Dubravka!

• Knudsen! Duński lewy obrońca starał się zaskoczyć Kamińskiego mocnym strzałem z ostrego kąta, ale bramkarz Ruchu odbija piłkę na korner!

• Bardzo kiepskie dośrodkowanie Babiarza na pierwszy słupek. Zero zagrożenia dla bramki Dubravki.

• Wreszcie jakaś szansa dla Ruchu. Rzut rożny dla Niebieskich.

• Celne uderzenie z dystansu Ankersena spokojnie broni Kamiński. Esbjerg od początku meczu jest bardzo groźny, ale Ruch na razie utrzymuje bezbramkowy rezultat.

• Kamiński! Fenomenalna interwencja! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Knudsena piłka spadła na nogę Van Burena, a tego precyzyjny strzał z pierwszej piłki doskonale broni bramkarz Ruchu!

• Dośrodkowanie Van Burena z prawego skrzydła pada łupem Krzysztofa Kamińskiego.

• Doszedł do strzału głową Jakobsen, ale uderzył wysoko ponad bramką Ruchu. Gospodarze wciąż w natarciu.

• Knudsen wywalczył korner dla gospodarzy. Na trybunach zdecydowanie głośniejsi są chorzowianie, ale na boisku na razie lepsi Duńczycy.

• Pierwsza akcja Esbjerg, zagranie na 16. metr do Pusicia, ale ten uderza ponad bramką Kamińskiego! Było groźnie!

• Rozpoczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

• Rezerwowi Esbjerg: Jonas Jensen, Jakob Andreasen, Jeppe Andersen, Martin Bergvold, Ryan Laursen, Emil Lyng, Jesper Rasmussen.

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Kamil Lech, Marcin Kuś, Marek Szyndrowski, Rołand Gigołajew, Kamil Włodyka, Michał Efir.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• - Nie przyjechaliśmy tylko zagrać mecz i później koncentrować się na lidze. Z Esbjergiem będziemy walczyć o awans, bo chcemy dalej grać w pucharach - zapowiadał trener Jan Kocian przed rewanżowym spotkaniem z Duńczykami.

• Przypomnijmy Ruch w pierwszym meczu z Duńczykami bezbramkowo zremisował ostatniego dnia lipca w Gliwicach (Niebiescy nie grali u siebie ze względu na zły stan murawy). Ten wynik z pewnością w nieco korzystniejszej sytuacji przed rewanżem stawia zespół Esbjerg. W ostatnich występach w swoich ligach chorzowianie ulegli Podbeskidziu Bielsko-Biała 0:3, zaś Esbjerg przegrał z FC Nordsjaelland 2:3.

• Kibice chorzowskiego Ruchu w Esbjerg Kibice chorzowskiego Ruchu

• Chcemy w rewanżu jak najszybciej strzelić gola. Rywal jest do przejścia - powiedział przed dzisiejszym meczem napastnik Ruchu Grzegorz Kuświk.

• Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się na wyjeździe z duńskim Esbjerg fB.