Espanyol Barcelona

1

FC Barcelona

1

• Niespodzianka w Derbach Barcelony. Słabszy piłkarsko Espanyol dzięki swojej ambicji grał do końca i doprowadził do wyrównania. Dobre ciekawe spotkanie mieliśmy przyjemność dziś śledzić w ramach ligi BBVA. Barca była drużyną piłkarsko lepszą, ale chciała wygrać minimalnym nakładem sił co się zemściło. Po tym spotkaniu Barca traci do Realu już 5 punktów i sprawa mistrzostwa Hiszpanii znów się komplikuje dla podopiecznych Pepa Guardioli. Za śledzenie relacji LIVE na portalu ekstraklasa.net oraz za wspólnie spędzony czas dziękuje państwu Jan Czajkowski.

• KONIEC!!!

• Piłka po główce Rodriqueza przechodzi nad poprzeczką.

• Chyba ostatnia okazja dla Espanyolu, który będzie wykonywał rzut rożny.

• Niesamowite!!!!!! Jak Barca tego nie strzeliła? Pique trafia w poprzeczkę, dobija Pedro i tutaj należy się Barcie rzut karny bo piłkę ręką blokuje piłkarz Espanyolu, jednak sędzia tego nie widzi.

• Forlin ukarany żółtą kartką za dyskusje.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Zółta kartka dla Amata za zagrnie piłki ręką na środku boiska.

• Wszystko zmieniło się na boisku. Teraz to Barcelonie się zaczęło śpieszyć i mocno ruszyła do ataków.

• Espanyol blisko sprawienia niespodzianki w derbach Barcelony.

• Vazqueaz strzela bramkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i strąceniu piłki przez Bifoumy. GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ESPANYOLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Keita zmienia Febregasa.

• Messi na spalonym. Grę wznowią piłkarze Espanyolu. Choć decyzja sędziego tym razem niesłuszna.

• Pedro próbował przy linii końcowej boiska przebić się w polu karnym, ale piłkę wybijają obrońcy Espanyolu na rzut rożny.

• Po kontuzji jakiej doznał Alvarez przy wybijaniu piłki, schodzi z boiska i do bramki wchodzi Casilla.

• Pedro dośrodkowuje po ziemi w pole karne, do piłki dopada Messi jednak strzał praktycznie z zerowego kąta broni Alvarez.

• Pedro zostaje zatrzymany przez Rodriqueza w polu karnym, piłka wychodzi na rzut rożny.

• Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym, wyraźnie nie śpieszy się podopiecznym Pepa Guardioli.

• Pedro wchodzi za Sencheza, który nie może dzisiejszego występu zaliczyć do udanych.

• Xavi fatalnie strzela wysoko nad bramką.

• Będzie dobra sytuacja dla Barcy. Rzut wolny z ok. 18 metrów. Żółta kartka dla Rodriqueza.

• Sanchez podaje do Cesca. Jednak Fabregasa uprzedza Alvarez i łapie piłkę.

• Moreno strzela, jednak fatalnie skiksował.

• Faul Alvesa na środku boiska, Espanyol od rzutu wolnego.

• Romaric schodzi, a za niego wchodzi napastnik Vazquez.

• Espanyol wychodzi z kontrą, ale Abidal skutecznie wybija piłkę na aut.

• Strata piłkarzy Espanyolu na połowie boiska. Jednak nieporozumienie Xaviego z Sanchezem i piłka wychodzi na aut.

• Znakomite zagranie do Alvesa, który położył sobie bramkarza i strzela do pustej bramki. Ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego.

• Espanyol próbuje wymusić błąd na piłkarzach Guardioli wysokim pressingiem, ale "Duma Katalonii" radzi sobie z tym bardzo dobrze.

• Romaric fauluje obrońcę Barcy i FCB wznowi grę z rzutu wolnego we własnym polu karnym.

• Dośrodkowanie Espanyolu. Piłkę łapie Valdes.

• Verdu strzela na bramkę, ale piłka mija bramkę obok słupka.

• Dośrodkowanie piłkarza Espanyolu w pole karne, ale tam jedynie Valdes, który spokojnie łapie piłkę.

• Ciekawa próba zagrania do Iniesty w pole karne, jednak piłkę łapie Alvarez i uprzedza m samym Iniestę.

• W przerwie Lopez wszedł za Weissa.

• Barcelona w natarciu. Alves strzela sprzed pola karnego. Na posterunku jednak Alvarez.

• Iniesta do Sancheza ten strzela ze skraju pola karnego. Tylko w boczną siatkę.

• Drugą połowę rozpoczynają piłkarze Espanyolu

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Ciekawy mecz w Barcelonie. Espanyol dzielnie stawia opór piłkarsko zdecydowanie lepszej drużynie. Zasłużone prowadzenie Barcy, jednak można spodziewać się wielkich emocji w drugiej połowie, bo Espanyol na pewno zaryzykuje i będzie dążyć do wyrównania co drużynie Pepa Guardioli stworzy sytuacje do kontry. Po krótkiej przerwie zapraszam na II połowę meczu

• Koniec pierwszej połowy.

• Romaric ukarany żółtym kartonikiem. Za atak łokciem w starciu o piłkę z Pique.

• Fabregas strzela z ostrego kąta z bliskiej odległości. Alvarezowi udało się piłkę wybić nogą.

• Garcia strzela, ale strzał w ostatniej chwili wślizgiem blokuje obrońca Barcy.

• Garcia strzela, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Verdu wpada w pole karne. Zakręcił dwoma obrońcami Barcy, jednak próbował jeszcze raz i stracił piłkę.

• Po dobrym szybkim początku, końcówka pierwszej połowy wyraźnie słabsza w wykonaniu obu ekip. Niewiele dzieje się na murawie. Teraz szczęścia próbował Romaric, ale bardzo niecelnie.

• Sanchez w polu karnym, ale zamiast strzelać próbował podawać i piłka trafia w ręce Alvareza.

• Iniesta do Sancheza na lewą stronę do Messiego, który próbuje wejść w pole karne, ale bezskutecznie.

• Sanchez po lewej stronie boiska zagrywa do Messiego, który spowalnia akcję i Barca przechodzi do ataku pozycyjnego.

• Messi przed pole karne do Iniesty, zwód podanie w pole karne do Cesca, jednak ten na spalonym.

• Podanie Alvesa do Iniesty, który strzela wprost w bramkarza.

• Xavi na lewo do Sancheza ten do Fabregasa, który oddaje piłkę Alvesowi. Jednak połapali się w tym wszystkim piłkarze Espanyolu i zatrzymali atak Barcy.

• rzut rożny dla Espanyolu. Bez zagrożenia dla bramki Valdesa.

• Błąd Alvesa. Strzał sprzed pola karnego Verdu bardzo niecelne. Od bramki rozpocznie Valdes.

• Alexis próbował sprytnie podać do Alvesa, który znalazłby się sam na sam z Alvarezem, ale podanie przecinają obrońcy Espanyolu.

• Messi wpada w swoim stylu w pole karne, jednak tym razem skutecznie powstrzymany.

• Zbyt pasywnie gra Espanyol w obronie czego konsekwencją jest stracona bramka. Strzał Garcii sparował Valdes.

• GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Fabregas pokonuje Alvareza główką z ok. 14 metrów po miękkiej wrzutce Daniego Alvesa.

• Niesamowite!!! Fatalny błąd w polu karnym Alvareza, który podaje wprost do Messiego, Ten jednak dotyka piłkę ręką i przez to bramka nie została zaliczone. Słuszna decyzja sędziego.

• Podanie przez pół boiska do Sancheza, ale Sanchez źle przyjmuje piłkę i tą bez problemu łapie Alvarez.

• Sanchez podaje w poprzek boiska, ale niecelnie i piłka w posiadaniu Espanyolu.

• Kolejny atak Espanyolu, ale Bifouma na spalonym.

• Atak pozycyjny Barcy. Messi w pole karne do Sancheza, Ten chciał sprytnie miękko wrzucić na piąty metr, ale nie było tam nikogo.

• Espanyol o krok od zdobycia bramki!!!! Dośrodkowane w pole karne główka Verdu, ale w ostatnim momencie wybija Valdes. Dobitkę z linii bramkowej wybijają obrońcy FCB.

• Wrzutka piłkarzy Espanyolu w pole karne, ale niecelnie. Wysoki pressing Espanyolu.

• Pierwsza wrzutka Messiego w pole karne. Na razie wprost w ręce bramkarza.

• Od początku drużyna FCB próbuje narzucić swój styl gry drużynie Espanyolu.

• Początek spotkania.

• Minuta ciszy z powodu śmierci wieloletniego lekarza drużyny Espanyolu.

• Ciekawostką jest fakt że piłkarze Espanyolu w ostatnich 10 meczach "urwali" piłkarzom Barcy punktów. Dla porównania Real Madryt w ostatnich 10 meczach "urwała" 13pkt.

• Piłkarze wychodzą na murawę boiska.

• Ławka rezerwowych drużyny Pepa Guardioli: Pinto, Thiago, Mascherano, Keita, Pedro, Adriano, Fontàs.

• Poznaliśmy wyjściowe jedenastki obu zespołów. Duma Katalonii rozpocznie w takim samym zestawieniu, co w zwycięskim spotkaniu z Realem Madryt na Santiago Bernabeu.