Euro 2012 U17. Finał nie dla nas. Niemcy ponownie lepsi! [Zobacz skrót]

Mateusz Brzeziński
Nie smućmy się! Jeszcze zdobędziemy złoto.
Nie smućmy się! Jeszcze zdobędziemy złoto. Sylwester Wojtas/Ekstraklasa.net
Drużyna Marcina Dorny nie podołała kadrze Niemiec i przegrała 0:1 półfinałowe spotkanie ME do lat 17. Jedyną bramkę w meczu zdobył Leon Goretzka w 34. minucie!

Nie tym razem

Musieliśmy 10 lat czekać, aby kadra U-17 dostała się do turnieju Euro. Niestety, będziemy musieli poczekać jeszcze dłużej na sukces.

Choć to Niemcy podawani byli za murowanych faworytów, Polacy nie dali zepchnąć się tylko do obrony i starali się nawiązać walkę z ekipą naszych zachodnich sąsiadów. Bramka na 1:0 dla drużyny z kraju znad Renu padła w 34. minucie. Najbliżej wyrównania "nasi" byli dopiero w 2. połowie - w 70. minucie Karol Linetty trafił z wolnego... w poprzeczkę.

Jedyną bramkę w meczu zdobył Leon Goretzka (34'). Tak wyglądał ten gol (od 2:01)

- Jak NIE cieszyć się ze zdobytej bramki? Top 10!
- Transferowa karuzela przed Euro 2012. Polacy rozchwytywani!