Euro 2020. Szymon Marciniak przepraszał Portugalczyków

MS
eastnews
Bardzo dużo działo się w starciu Portugalii z Serbią. Mistrzowie Europy atakowali cały mecz, ale tylko zremisowali 1:1. W dodatku w 29. minucie z kontuzją murawę opuścił Cristiano Ronaldo. Złość Portugalczyków skupiła się wokół Szymona Marciniaka, który nie podyktował dla nich ewidentnego rzutu karnego. - Powinna być jedenastka. Obejrzeliśmy z arbitrem tę sytuację, przeprosił mnie - mówił po meczu Fernando Santos, selekcjoner Portugalczyków

Portugalczycy nie mają dobrych nastrojów po starcie eliminacji do Euro 2020. W piątek piłkarze Fernando Santosa zremisowali u siebie z Ukrainą 0:0, w poniedziałkowy wieczór ugrali tylko punkt w meczu z Serbią. Goście wywieźli ze "Stadionu Światła" w Lizbonie remis 1:1.

A mogli opuszczać stolicę Portugalii bez punktów. W 73. minucie spotkania Andre Silva strzelał głową, a piłka z bliska trafiła w rękę Antonio Rukaviny. Sytuacja miała miejsce w polu karnym, sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak od razu wskazał na "wapno", lecz po konsultacji z asystentem wycofał się z tej decyzji. - Dlaczego w innych rozgrywkach UEFA jest VAR, a tu go nie ma? Rzut karny był ewidentny - grzmiał po meczu Cristiano Ronaldo, który z powodu urazu uda zszedł w 29. minucie.

- Zobaczyliśmy dwa razy powtórkę tej ręki. Najpierw były wątpliwości, a potem już nie. Sędzia mnie przeprosił, ale to kiepskie pocieszenie. Najbardziej zawinił arbiter liniowy w tej sytuacji - powiedział w rozmowie z telewizją RTP Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Portugalii.

Kamil Glik po meczu z Łotwą: Mamy wiele do poprawy

Materiał oryginalny: Euro 2020. Szymon Marciniak przepraszał Portugalczyków - Sportowy24