Everton - Young Boys Berno LIVE! The Toffees dopełnią formalności?

Wojciech Adamczak
Po zwycięstwie podopiecznych Roberto Martineza w Bernie 4:1 sprawa awansu wydaje się rozstrzygnięta. Ambitni Szwajcarzy na pewno nie dadzą za wygraną, choć trudno spodziewać się sensacji, nawet pomimo kłopotów kadrowych Evertonu.

Przed tygodniem Young Boys rozpoczęli świetnie, obejmując prowadzenie już w 10. minucie po golu Guillame'a Hoarau. The Toffees jednak błyskawicznie się otrząsnęli i do przerwy prowadzili 3:1, za sprawą dwóch bramek Romelu Lukaku i jednej Stevena Naismitha. W drugiej części gry hat-tricka skompletował Lukaku, jednak Szwajcarzy także mieli swoją znakomitą szansą. Po faulu Johna Stonesa, za który otrzymał czerwoną kartkę, do jedenastki podszedł Hoarau. Francuz jednak fatalnie przestrzelił. Gospodarze do końca walczyli o zmniejszenie strat, ale wynik nie uległ już zmianie.

Gracze Young Boys Berno szybko zapomnieli o tym meczu i w weekend pokonali lidera ligi szwajcarskiej, FC Basel 4:2, redukując stratę w tabeli do 5 punktów. Gorzej poszło Evertonowi, który zaledwie zremisował na Goodison Park z Leicester City. Lisy były o krok od zwycięstwa, ale samobójcza bramka Matthew Upsona uratowała punkt dla Lukaku i spółki.

W dzisiejszym meczu nie mogą zagra oczywiście pauzujący za czerwoną kartkę Stones oraz Aaron Lennon, który grał już w fazie grupowej dla Tottenhamu. Do zdrowia wracają Steven Pienaar i Leon Osman, ale nie zagrają za to Christian Atsu (wirus), Aiden McGeady (kontuzja kolana) i Tony Hibbert (kłopoty mięśniowe). Kibiców Young Boys z pewnością cieszy powrót po kontuzji Alexandra Gerndta, który wszedł w drugiej połowie w meczu z Evertonem, a przeciwko Basel zagrał już od początku, strzelając 2 bramki.

Po raz pierwszy w historii, zwycięstwo w Lidze Europy daje awans do Champions League i gracze The Toffees stawiają to sobie za główny cel. - Realnie, największą szansą na granie w europejskich pucharach w następnym sezonie mamy poprzez wygranie tych rozgrywek. To był nasz cel od początku rozgrywek - podkreśla Gareth Barry.

Czy Szwajcarzy pokuszą się o niespodziankę, czy też Everton spokojnie przejdzie to następnej rundy? Zapraszamy na relację LIVE! Początek meczu o 21.05.