eWinner 2 Liga. Adam Ryczkowski i Szymon Skrzypczak rozmontowali Błękitnych w Stargardzie. Bytovia urwała punkty w Częstochowie

Rafał Rusiecki
Chojniczanka Chojnice po 23 meczach ma w dorobku 47 punktów w tabeli eWinner 2 Ligi Aleksander Knitter
eWinner 2 Liga. Chojniczanka Chojnice wróciła na zwycięską ścieżkę i w sobotę, 27 marca ograła w Stargardzie Błękitnych 2:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli wyróżniający się w tej rundzie Adam Ryczkowski i Szymon Skrzypczak. Wyżej notowanemu rywalowi punkty urwała za to Bytovia Bytów, która zremisowała w niedzielę 0:0 w Częstochowie ze Skrą.

Trzy punkty dopisali sobie do dorobku piłkarze Chojniczanki Chojnice, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:0. Wynik z rzutu karnego otworzył Adam Ryczkowski, który chwilę wcześniej był faulowany w polu bramkowym. W 35 minucie prowadzenie podwyższył Szymon Skrzypczak, zdobywając dziesiątego gola w tych rozgrywkach.

- Wynik nas satysfakcjonuje. Chcieliśmy pokusić się o jeszcze jedną bramkę, ale najważniejsze jednak było to, żeby nie stracić kontaktowego gola. Mieliśmy np. sytuację Serhija Napołowa. 2:0 na wyjeździe to dobry wynik. Nie rzucaliśmy się w drugiej połowie z szabelkami na Błękitnych tylko mądrze graliśmy i jest to na pewno wynik sprawiedliwy – skomentował mecz Adam Nocoń, trener Chojniczanki.

Chojniczanka spotkaniem z Błękitnymi zakończyła serię meczów z drużynami z dołów tabeli 2 Ligi. W tych spotkaniach "Chojna" zdobyła siedem punktów, bo zremisowała bezbramkowo z Olimpią Elbląg. – Szkoda meczu z Olimpią Elbląg, bo w pierwszej połowie graliśmy dobrze. Gdybyśmy zagrali wtedy dwie równe połowy, to myślę, że dzisiaj mielibyśmy dwa oczka więcej. To są ciężkie mecze z tymi zespołami z dołu tabeli. Walczą o życie i to widać na boisku – podsumował trener Nocoń.

Błękitni Stargard - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)
Bramki:
0:1 Adam Ryczkowski (26-karny), 0:2 Szymon Skrzypczak (35)

Błękitni: Sasiak - Theus, Ostrowski, Wajsak, Andrzejewski - Bochnak (73 Kaczmarek), Krawczun (63 Karmański), Polkowski, Cywiński (83 Brzeziański), Starzycki (73 Boniecki) - Walków (63 Niedojad)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Grolik, Klabník, Sacharuk - Klichowicz (62 Napołow), Rakowski (72 Czajkowski), Kona, Mikołajczak (84 Golański), Ryczkowski (84 Olaf Nowak) - Skrzypczak

Żółte kartki: Cywiński, Wajsak, Kaczmarek (Błękitni) oraz Sacharuk, Mudra (Chojniczanka)
Czerwona kartka: Tomasz Kaczmarek (90+5, Błękitni, za drugą żółtą)

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

Następne spotkanie chojnicka ekipa rozegra na stadionie przy ul. Mickiewicza. W Wielką Sobotę o godz. 12.15 rozpocznie mecz ze Skrą Częstochowa. To drużyna, która w niedzielę, 28 marca mierzyła się jeszcze z Bytovią Bytów. Zespół trenera Kamila Sochy wywiózł z trudnego terenu cenny punkt, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Skra Częstochowa - Bytovia Bytów 0:0
Skra:
Biegański - Napora, Sadowski, Noiszewski, Mesjasz, Brusiło - Gołębiowski, Olejnik (13 Pietraszkiewicz), Nocoń - Wojtyra (90 Kwiencer), Klisiewicz (55 Warnecki)

Bytovia: Olszewski - Lizakowski (72 Urban), Bąk, Krzyżak, Dymerski, Bach (77 Kozakowski) - Moryson (77 Błaszkowski), Lech, Zawistowski, Wrzesień (69 Kieca) - Giel

Żółte kartki: Pietraszkiewicz, Sadowski, Napora, Nocoń (Skra) oraz Lizakowski, Moryson, Urban (Bytovia)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)