Kamil Górniak
Marcin Radzimowski / archiwum
Siarka Tarnobrzeg po emocjonującej końcówce pokonała na własnym boisku Olimpię Elbląg 1:0. Jedynego gola zdobył Filip Krempa w 83. minucie meczu.
Przed meczem piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć Stanisława Fijarczyka, byłego piłkarza, trenera i działacza związanego z Olimpią

Siarka Tarnobrzeg odbiła się od dna tabeli. Zobaczcie zdjęci...

Początek sobotnich zawodach należał zdecydowanie do gospodarzy tego spotkania. W pierwszy kilku minutach Siarka mocno zaatakowała rywali. Dwukrotnie bardzo bliski szczęścia był Piotr Kwaśniewski. Chwilę po rozpoczęciu meczu grający po lewej stronie zawodnik Siarki uderzył bardzo mocno z narożnika pola karnego, a futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. Kilka chwil potem ten sam gracz huknął sprzed szesnastki, ale piłka i tym razem minęła w nieznacznej odległości bramkę strzeżona przed doświadczonego Andrzeja Witana.

Po dość mocnym początku zawodów gra w kolejnych minutach nieco się uspokoiła. Nie było już tylu ataków, a gra właściwie toczyła się w okolicach środka boiska. Z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić goście, lecz właściwie dopiero w samej końcówce stworzyli sobie dogodną okazję bramkową, kiedy to po strzale z linii pola karnego do interwencji Wojciecha Muzyka zmusił Jakub Branecki, lecz golkiper gospodarzy zdołał obić piłkę na rzut rożny. Wcześniej Siarkowcy domagali się jedenastki, kiedy to w polu karnym wydaje się faulowany był Piotr Cichocki.

Tuż po wznowieniu gry świetnie między słupkami spisał się Muzyk, który obronił bardzo dobry strzał jednego z rywali. Potem obraz gry był bardzo podobny do tego, co było w pierwszej połowie. Było dużo fizycznej walki w środku boiska, a akcje kończyły się w okolicach pola karnego. Brakowało celnych strzałów. Pierwszy miał miejsce w 83. minucie, kiedy to Filip Krempa wyszedł sam na sam z Witanem, ograł bramkarz gości i trafił do pustej bramki. Chwilę po golu w słupek trafił Jakub Branecki, a już w doliczonym czasie gry najpierw minimalnie chybił Jan Sienkiewicz a już w ostatnich sekundach piłka po strzale gości trafiła w stojącego na linii bramkowej obrońcę Siarki.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Krempa 83.

Siarka: Muzyk - Mróz (65 Zawiślak), Tyl, Yatsenko (79 Adamek), Stefanik ż (79 Noiszewski), Cichoń ż, Bieniarz (65 Krempa), Cichocki (86 Kaliniec), Bierzało ż, Woś, Kwaśniewski.

Olimpia: Witan - Sarnowski ż, Rajch, Sienkiewicz, Czernis (73 Jóźwicki), Jakubczyk (82 Kazimierowski), Stefaniak, Danilczyk (83 Kozera), Branecki ż, Piekarski, Stasiak.