Rafał Rusiecki
Radunia Stężyca zbyt często w tym sezonie gubi punkty w meczach wyjazdowych
Radunia Stężyca zbyt często w tym sezonie gubi punkty w meczach wyjazdowych Paweł Dubiel
eWinner II liga 2021/2022. Dwa wyjazdowe spotkania rozegrały w 15. kolejce pomorskie drużyny. Chojniczanka Chojnice pokazała, że chce wyjść z kryzysu i zdecydowanie poradziła sobie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Kolejny słaby mecz poza Stężycą zaliczyła z kolei Radunia, która wyraźnie uległa Pogoni Siedlce

Chojniczanka Chojnice w sobotę, 30 października 2021 roku w Grodzisku Mazowieckim pokazała, że chce i może grać lepiej. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w meczu z Pogonią tuż przed przerwą. Dosłownie tuż przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartę boisku opuścił Bartłomiej Urbański. Pomocnik Pogoni kopnął rywala, więc kara nie mogła być inna. A to ułatwiło zadanie "Chojnie", która po przerwie jeszcze dwa razy znalazła drogę do siatki gospodarzy.

- Te ostatnie chwile nie były pozytywne i przyjemne, ale tak jest w piłce. Takich sytuacji przeżyłem już wiele, większość moich piłkarzy pewnie też. Wyszliśmy z tego marazmu z twarzą, ale ten mecz nie był taki łatwy. Efekt końcowy czyli zwycięstwo to dla nas bardzo cenna rzecz. Bramka Tomasza Mikołajczaka i czerwona kartka zawodnika Pogoni, to były kluczowe momenty pierwszej połowy. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale często były to niedokładne dośrodkowania czy źle rozwiązane akcje - przyznał z wyraźną ulgą Tomasz Kafarski, szkoleniowiec Chojniczanki Chojnice.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Mikołajczak (41), 0:2 Szymon Skrzypczak (69), 0:3 Marcin Grolik (85)

Chojniczanka: Broda - Grobelny (64 Olszewski), Grolik, Czajkowski, Mikołajczyk - Mazek (82 Emche), Cegiełka, Mikołajczak (71 Pląskowski), Wolsztyński (71 van Huffel), Klichowicz - Skrzypczak (82 Kona)

Jedno zwycięstwo, jeden remis i pięć porażek - taki jest wyjazdowy bilans Raduni Stężyca. Beniaminek II ligi pewnie miałby jeszcze lepszą pozycję w tabeli, gdyby nie ta diametralnie inna postawa poza Kaszubami. W sobotę, 30 października 2021 roku ekipa trenera Janusza Letniowskiego nie znalazła sposobu na Pogoń Siedlce, chociaż była stawiana w roli faworyta. Po godzinie gry przegrywała jednak aż 0:4. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zaliczył Dawid Retlewski.

Pogoń Siedlce - Radunia Stężyca 4:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Maciej Górski (26), 2:0 Robert Majewski (41), 3:0 Maciej Górski (55), 4:0 Cezary Demianiuk (61), 4:1 Dawid Retlewski (76)

Radunia: Tułowiecki - Murawski (59 Wojowski), Szur, Baszłaj - Lizakowski, Deja (83 Fadecki), Jakub Letniowski (59 Surdykowski), Stępień (46 Łuczak), Szuprytowski, Kuźniarski - Miller (46 Retlewski)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani