Falstart trenera Hajty. Dwie bramki innego debiutanta dały zwycięstwo Koronie

Piotr Szymański
Grający pierwszy mecz w Ekstraklasie Łukasz Jamróz zepsuł trenerski debiut na ławce Jagiellonii Tomaszowi Hajcie. 22-latek zdobył dwie bramki w pierwszej połowie i pozwolił Koronie na zainkasowanie kompletu punktów.

To był łatwy mecz dla Korony. Od początku gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali niebezpieczne sytuacje, głównie po stałych fragmentach gry. Bramka Jamroza po pół godzinie gry całkowicie ustawiła spotkanie. Co prawda wcześniej swoją okazję miał Tomasz Frankowski, lecz w tej sytuacji snajper "Jagi" nie trafił w światło bramki. Kielczanie szybko poszli za ciosem i podwyższyli prowadzenie jeszcze przed przerwą. Wyraźny błąd przy straconym golu popełnił powracający do Ekstraklasy golkiper przyjezdnych, Grzegorz Sandomierski. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się były gracz Orła Wierzbica.

Zobacz zdjęcia prosto ze stadionu w Kielcach!

W drugiej połowie na Arenie Kielc oglądaliśmy sporo niedokładności, chaosu w grze obu zespołów. Korona zadowolona z prowadzenie pozwalała Jagiellonii na więcej niż przed przerwą, jednak goście nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Małkowskiego. Gdy już swoje ciężko wypracowane sytuacje mieli Grzegorz Rasiak i Nika Dzalamidze, nie byli w stanie trafić w światło bramki.

Zespół Leszka Ojrzyńskiego pokazał, że stanowi monolit i zasłużenie dopisała sobie trzy punkty do swojego dorobku. - Cała drużyna pracowała na wynik, a Jamróz to tylko sfinalizował. Musi ciągle pracować na miano napastnika, który będzie grał u nas regularnie - przyznał po meczu trener Scyzorów. Z kolei przed Tomaszem Hajto sporo pracy, przede wszystkim by zgrać zawodników i przekazać im swoją filozofię futbolu.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0) - czytaj zapis naszej relacji live